+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Birisi bana ermeninin soyadı gibi seslendi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Esma
  Üye
  Reklam

  Birisi bana ermeninin soyadı gibi seslendi

  Reklam

  Birisi bana ermeninin soyadı gibi seslendi Mumsema Benim sınıfımda Bi erkek var benim soyadımı ermeninin soyadı gibi seslendi ( onların soyadının sonunda "yan" kelimesi var ) ona ben ne düşündüğümü söyledim ama ! Sonra ona söyleyennen sonra cevrildim ve onun bana seslendiği tarzını hatırladım ve istemeyerek güldüm , gülümsedim , tabi o görmedi . Bu olay dinimize bir sakıncası varmı ?

  Bide birisi Allah'a şükür dedi , ama başka bir sesle , icimden bir gayrıihtiyarı gülmek geldi kendimi sakladım tuttum ama sanki dışarı da çıktı çok korkuyorum Bi şey yazın Allah'dan af diledim

  Burdaki hocalardan cevap bekliyorum . Acilservis de cevap verse iyi olurum

 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: Birisi bana ermeninin soyadı gibi seslendi


  Reklam


  - Başka bir soyadıyla benzeterek sana seslenemesinin bir sakıncası olmaz dini açıdan.
  - Başka bir sesle Allah'a şükür demek nedir doğrusu hiç anlamadım.

 3. Esma
  Üye
  Selam aleyküm ve rahmetullahi ve barekatuh. Başka bir sesle yani sesi başkaydı onun ses tonundan benim içimden gülmek geldi ama yazdığım gibi içimde tutmaya saklamaya çalıştım .
  Bide hristiyanlar bizimle alay etse ne yapmalıyız ? Zarafatca yapanlar da var ama gerçekten alay etmiş olanlarda var yanı biz bunlara Nasıl cevap vermeliyiz ? Yani her zaman bunu yaptıkları icin bir şey soylememek gunah mı ?
  Mesela ben yanımdakine dedim ki "emin olmadığın şeyden Vallah deme" ama Rusça demedim kendi dilimde dedim
  Bizim önümüzde oturan kız da ki bunu duyup benim ne söylediğimi söylemeye çalıştı tabi hiç bilmiyordu ben ne dedimse . Buna gülmek gunah mı ??

+ Yorum Gönder