Konusunu Oylayın.: Allah (c.c) kimdir?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi
Allah (c.c) kimdir?
 1. 25.Eylül.2016, 22:15
  1
  MertK
  Meraklı

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 25.Ağustos.2016
  Üye No: 109518
  Mesaj Sayısı: 357
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 4
  Bulunduğu yer: Dünya

  Allah (c.c) kimdir?


  Allah (c.c) kimdir? Mumsema Yerlerin ve göklerin sahibi olan, yücelerin yücesi olan Allah'ı bana kim en iyi ve detaylı şekilde anlatabilir?


 2. 25.Eylül.2016, 22:15
  1
  Meraklı  Yerlerin ve göklerin sahibi olan, yücelerin yücesi olan Allah'ı bana kim en iyi ve detaylı şekilde anlatabilir?

 3. 25.Eylül.2016, 23:50
  2
  Esma
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 31.Temmuz.2016
  Üye No: 109336
  Mesaj Sayısı: 94
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1

  Yorum: Allah (c.c) kimdir?
  Allah (celle cellaluhu) bizim Mevla'mız , Rabbimiz . O , en merthametlilerin en merhametlisidir. Allah kudretlidir . Her şeyin sahibi Allah . Allah dilediği tövbeyi kabul edendir . Rabbimizin bize verdiği nimetleri saymakla bitmez . Rabbimiz en adaletli , en yucedir, rahimdir . Günah işleyince Allah'a dönersin hep , Allah dan af dilersin , Allah bağışlayıcıdır , bağışlamayı sever . Allah'a samimi Bi tovbe etsen Allah kabul eder İn Shaa Allah . Allah sabırlıdır , bizi Doğru yola öneltendir , doğru yolu gösterendir . Hep Allah'a sığın hep Allah'tan yardım iste , Allah'ın razı olduğu kullarınnan olmaya çalış hep . Allah bize yeter . O , ne güzel vekildir ! Her şeyi goren , gizliye de , açığı da . Her şeyi bilir , işitir . Allah dualarımızı kabul edendir . Her türlü zorlukları açan ve kolaylaştıran . Her derdimizde , sevindiğimizde , çaresiz kaldığımızda , günah , hata yaparken yalnızca ve yalnızca Allah'a döneriz , Allah'in rahmet kapıları her zaman açık, Allah merhametlidir . Allah'ın merhameti gezabından geçmiştir . Allah tektir , Ondan başka İlah yoktur . O tektir , ortağı yoktur . İcimizde ne oldugunu , yüreğimizden ne kectiğini bilendir , bize bizden de yakındır . Ne yaptığımızı görür ve bilir . Nimetleri , bize nefes almayı, bize rızık veren Allah'dır . Yoktan var edendir .Gunahlarımızı affedendir.
  https://youtu.be/z-2kE7jc_ts
  https://youtu.be/O0PYlxATEd4


 4. 25.Eylül.2016, 23:50
  2
  Üye  Allah (celle cellaluhu) bizim Mevla'mız , Rabbimiz . O , en merthametlilerin en merhametlisidir. Allah kudretlidir . Her şeyin sahibi Allah . Allah dilediği tövbeyi kabul edendir . Rabbimizin bize verdiği nimetleri saymakla bitmez . Rabbimiz en adaletli , en yucedir, rahimdir . Günah işleyince Allah'a dönersin hep , Allah dan af dilersin , Allah bağışlayıcıdır , bağışlamayı sever . Allah'a samimi Bi tovbe etsen Allah kabul eder İn Shaa Allah . Allah sabırlıdır , bizi Doğru yola öneltendir , doğru yolu gösterendir . Hep Allah'a sığın hep Allah'tan yardım iste , Allah'ın razı olduğu kullarınnan olmaya çalış hep . Allah bize yeter . O , ne güzel vekildir ! Her şeyi goren , gizliye de , açığı da . Her şeyi bilir , işitir . Allah dualarımızı kabul edendir . Her türlü zorlukları açan ve kolaylaştıran . Her derdimizde , sevindiğimizde , çaresiz kaldığımızda , günah , hata yaparken yalnızca ve yalnızca Allah'a döneriz , Allah'in rahmet kapıları her zaman açık, Allah merhametlidir . Allah'ın merhameti gezabından geçmiştir . Allah tektir , Ondan başka İlah yoktur . O tektir , ortağı yoktur . İcimizde ne oldugunu , yüreğimizden ne kectiğini bilendir , bize bizden de yakındır . Ne yaptığımızı görür ve bilir . Nimetleri , bize nefes almayı, bize rızık veren Allah'dır . Yoktan var edendir .Gunahlarımızı affedendir.
  https://youtu.be/z-2kE7jc_ts
  https://youtu.be/O0PYlxATEd4

 5. 26.Eylül.2016, 06:34
  3
  MertK
  Meraklı

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 25.Ağustos.2016
  Üye No: 109518
  Mesaj Sayısı: 357
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 4
  Bulunduğu yer: Dünya

  Yorum: Allah (c.c) kimdir?

  Helal olsun, çok güzel anlatmıssıniz. ALLAH razi olsun.


 6. 26.Eylül.2016, 06:34
  3
  Meraklı
  Helal olsun, çok güzel anlatmıssıniz. ALLAH razi olsun.
+ Yorum Gönder