+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Evrim görüşü Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Esma
  Üye
  Reklam

  Evrim görüşü

  Reklam

  Evrim görüşü Mumsema Dersde antropoloji nedir diye sordular bende biyolojık evrim sureci diye cevap verdim. Bi sakınca var mı ? Yani ben inanmıyorum evrim teorisine ama sorduklarında cevap vermek gunah mı??okulda bu türlü suallere cevap vermek caiz mi ?

 2. mum
  Administrator

  Yorum: Evrim görüşü


  Reklam


  Antropoloji, İnsanın ırk ve kültür yönünden inceleyen ilimdir yani insan bilimidir demekte dini hiç bir sakınca yoktur.

 3. Esma
  Üye
  Ama insan ilimi demediysem ? Yani önce öğretmen bize antropolojının "bıyolojık evrim sureci si " diye demişdi. Sonra beni sordu antropolojı nedir diye . Bende onun bize söylediği gibi cevap verdim... Ama antropolojı biyolojık evrim sureci degil dimi ? Yani ben öyle dedimse günah oldu mu ? Bilseydim gerçekten insan ilimi derdim çok pişmanım ..cunki bıyolojık evrim teorisine inanmıyorum

 4. öylesine
  Üye
  Yok güzel kardeşim neden günah olsun kendini boşyere kasma sen sana sorulmuş olanı-tanım-ne olduğunu- söylemişsin.

  Antropoloji(insanbilmi):insanın hayvanlar dünyasındaki kökenini ve yerini, bir birey olarak gelişimini, tarihsel süreç boyunca geçirdiği fiziki ve zihinsel değişimleri konu alan bir disiplindir.bu bir tanımdır mesela.
  yani; Sana inanıp inanmadığını sormamıs ki kimse ikisi farklı seyler.tanım yapmışsın yani.

  Aynı şekilde evrim nedir diye bir soru sorulsa tanımını yapman neden günah olsun ki.Antropolojinin bir sürü dalı var dini,sosyal,kültürel,biyolojik vs.

  Biyolojik antropoloji (ya da Fiziksel antropoloji), biyolojik evrim, kalıtım, uyum ve varyasyon, primat morfolojisi ve insan evrimine ilişkin fosil kayıtları inceleyen bir bilim dalıdır.

  Biyolojik Antropolojinin tanı mı bu yani.bunu söylemen de bilmende demende bi sorun yok.inanırsan o ayrı mesele tabi itikadın o olmuş olur.

+ Yorum Gönder