+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Son oturuşta Tahiyyat duasını okumayı geciktirmek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  faruker
  Üye
  Reklam

  Son oturuşta Tahiyyat duasını okumayı geciktirmek

  Reklam

  Son oturuşta Tahiyyat duasını okumayı geciktirmek Mumsema Selamunaleykum kardeşlerim benim sorum ben namaz kılarken ses olduğu zaman şaşırıyom.Genellikle camiilerde erken tesbihata başlıyorlar ben son oturuşta yetişiriyorum bazen. Ses oldugu zaman tahiyyatı duasını 3-5 kere tam okumadan tekrarlıyorum ses bitine kadar. Acaba benim namazımı tekrar kılmam gerekiyor mu?

  Selamunaleykum ben namaz kılarken ses olduğu zaman şaşırıyorum. Camii de namaz kılarken tesbihat erkenden başladığı zaman ben son oturuşta yetişebiliyorum tesbihate ama ses oldugu için tahiyyat duasını 3-5 kere baştan tam okumadan tekrarlıyorum ses bitene kadar.Ben namazımı baştan kılmalımıyım ?

 2. 2
  arifselim
  Yönetici

  Yorum: Son oturuşta Tahiyyat duasını okumayı geciktirmek


  Reklam


  Aleykum selam. Tehiyat veya başka bir duayı karıştırdığı için dönüp tekrar okumak namazı bozmaz ve sehiv secdesini de gerektirmez. Nafile namazlarını kılarken camide daha çok tenha ve sessiz yerleri tercih etmeye çalış. Allah kabul eylesin.

 3. 3
  faruker
  Üye
  Allah razı olsun hocam

+ Yorum Gönder