+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İçimden geçen ve beni rahatsız eden düşüncelerime karşı nasıl hareket etmeliyim Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. benx
  Üye
  Reklam

  İçimden geçen ve beni rahatsız eden düşüncelerime karşı nasıl hareket etmeliyim

  Reklam

  İçimden geçen ve beni rahatsız eden düşüncelerime karşı nasıl hareket etmeliyim Mumsema Elimi yikarken elim musluga degse yeniden yikiyorum cunku icimden birsey yikamazsan kotu seyler olur diyor sanki. Namazimi duzgunce kilmaya calisiyorum ama suan tam sureleri tecvidli bilmedigim icin icim rahat etmiyor ve okurken nefesim yetmedigi icin kelimeler tam cikmiyor o yuzden her namazda sehiv secdesi yapiyorum. Ozellikle takintilarimda eger bunu yapmazsam Allah korusun guslume bir zarar gelir diye dusunuyorum ve bu beni yaptigim takintilara devam etmeme sebep oluyor. Bu takintilarimdan nasil vazgecebilirim aklima birsey geldigi an hayir yanlis dusunme demeyince bile rahat edemiyorum gun boyu sıkintiliyim her hareketimde sanki yanlis yaptigim icin guslum gidecek gibi bir his oluyor nasil yenebilirim bu takintiyo nasil bir yol izlemeliyim Allah rizasi icin yardim edin

 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: İçimden geçen ve beni rahatsız eden düşüncelerime karşı nasıl hareket etmeliyim


  Reklam


  Selamun aleykum. Bu takıntılar yani vesveseler ancak ve ancak tekrar edilmese geçecektir. Bu anlattıklarının tümü vesvesedir ve hiç birisinden sorumlu değilsin. İşte bunu kesin olarak bilmen, kabul etmen ve asla uymaman gerekir. Hele her namazda sehiv secdesi yapmak asla doğru bir şey değildir. Son olrak tam tersine sen vesveselere uydukça şeytanı sevindirmiş oluyorsun.

 3. benx
  Üye
  Bugun sabah namazini sehiv secdesiz kildim. Insallah diger takintilarimida birakabilirim

 4. anksiyeteli
  Üye
  Psşkolojik açıdan bakarsak OKB deniyor bu rahatsızlığınıza. Bende de anksiyete var. İşimiz zor. İnşallah atlatırız

+ Yorum Gönder