Konusunu Oylayın.: Küfür etmek ile içki içmek aynı günah mıdır

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Küfür etmek ile içki içmek aynı günah mıdır
 1. 10.Eylül.2016, 17:05
  1
  coquzhan
  Seyirci Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 10.Eylül.2016
  Üye No: 109664
  Mesaj Sayısı: 1
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1

  Küfür etmek ile içki içmek aynı günah mıdır


  Küfür etmek ile içki içmek aynı günah mıdır Mumsema İyi günler . Çok farklı bir soru takıldı aklımıza inşallah bilgili arkadaşlarımız ve hocalarımız bizi aydınlatır. 3-4 arkadaş tartışırken aklımıza takıldı . Küfür etmek de alkol kullanmakta günah tabi ki ama sorumuz şu ki ; Karnımızı doyurmak için yemek yediğimiz sofrada küfür etmek ile rakı sofrasında yemek , meze vb. nimetlerin olduğu sofrada küfür etmek arasında fark var mıdır ? Var ise nasıl bir farkdır . Küfürün ölçüsü var mıdır? Mekan , zaman farkı var mıdır? Cevaplar için teşekkürler.


  Küfürden kasıt kötü söz .


 2. 10.Eylül.2016, 17:05
  1
  coquzhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Seyirci Üye  İyi günler . Çok farklı bir soru takıldı aklımıza inşallah bilgili arkadaşlarımız ve hocalarımız bizi aydınlatır. 3-4 arkadaş tartışırken aklımıza takıldı . Küfür etmek de alkol kullanmakta günah tabi ki ama sorumuz şu ki ; Karnımızı doyurmak için yemek yediğimiz sofrada küfür etmek ile rakı sofrasında yemek , meze vb. nimetlerin olduğu sofrada küfür etmek arasında fark var mıdır ? Var ise nasıl bir farkdır . Küfürün ölçüsü var mıdır? Mekan , zaman farkı var mıdır? Cevaplar için teşekkürler.


  Küfürden kasıt kötü söz .


  Benzer Konular

  - Küfür etmek - sövmek günah mıdır?

  - Şeytana içimizden küfür etmek günah mıdır? beni dinden soğutacak düşünceler aklıma geliyor aynı küfü

  - İçinden küfür etmek günah mıdır?

  - Üç aylarda içki içmek günah mı

  - Küfür etmek çok günah mıdır?

 3. 12.Eylül.2016, 00:56
  2
  arifselim
  Yönetici

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 04.Nisan.2007
  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 24,038
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Küfür etmek ile içki içmek aynı günah mıdır
  İyi günler kardeşim. Önemli olan şey, insan günah işlerken kime karşı geldiği ve o günahı kime karşı işlediğidir. Küfür etmek her iki durumda da günahtır. Hangisinin daha büyük günah olacağını ancak Allah bilir. Siz her iki durumunda günah olduğunu bilin bu yeterlidir.


 4. 12.Eylül.2016, 00:56
  2
  Yönetici  İyi günler kardeşim. Önemli olan şey, insan günah işlerken kime karşı geldiği ve o günahı kime karşı işlediğidir. Küfür etmek her iki durumda da günahtır. Hangisinin daha büyük günah olacağını ancak Allah bilir. Siz her iki durumunda günah olduğunu bilin bu yeterlidir.

+ Yorum Gönder