Konusunu Oylayın.: Namaz kılıp kılmadığını unutmak

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Namaz kılıp kılmadığını unutmak
 1. 10.Eylül.2016, 16:37
  1
  hayatacar
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 10.Eylül.2016
  Üye No: 109663
  Mesaj Sayısı: 1
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1
  Yaş: 23
  Bulunduğu yer: İzmir

  Namaz kılıp kılmadığını unutmak


  Namaz kılıp kılmadığını unutmak Mumsema Benim bi özürden dolayı kılamadığım 1 günlük namazım vardı. o akşam duş alıp 1 günlük namazın sadece yatsı namazını kıldım ama emin olamadım. ertesi günde aynı özür devam edince tekrar duş alıp yatsı namazının ardından o bir günlük namazların kazasını kıldım baştan sonra. ertesi günde öğle namazından başlayarak önceki günün namazlarını kıldım. ama işte o namazları kıldım mı kılmadım mı hatırlamıyorum. kafayı yemek üzereyim. ben çok takıntılı ve vesveseye inanan bir insanım. içime sinmediği için bu 3 günlük tam vakitli namazları nasıl kaza edebilirim???


 2. 10.Eylül.2016, 16:37
  1
  hayatacar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye  Benim bi özürden dolayı kılamadığım 1 günlük namazım vardı. o akşam duş alıp 1 günlük namazın sadece yatsı namazını kıldım ama emin olamadım. ertesi günde aynı özür devam edince tekrar duş alıp yatsı namazının ardından o bir günlük namazların kazasını kıldım baştan sonra. ertesi günde öğle namazından başlayarak önceki günün namazlarını kıldım. ama işte o namazları kıldım mı kılmadım mı hatırlamıyorum. kafayı yemek üzereyim. ben çok takıntılı ve vesveseye inanan bir insanım. içime sinmediği için bu 3 günlük tam vakitli namazları nasıl kaza edebilirim???

 3. 12.Eylül.2016, 00:31
  2
  arifselim
  Yönetici

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 04.Nisan.2007
  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 25,530
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Namaz kılıp kılmadığını unutmak
  İlk önce kafanda oluşan şüpheleri önemsememen gerekir ki vesveseden kurtulasın. Vesveseye ne kadar önem verirsen o kadar büyür. Vesveseden olduğunu düşündüğün şeyi asla dönüp tekrar etme bundan sorumlu değilsin. Şimdi kıldığını düşündüğün hiç bir namazını dönüp tekrar kılmaman gerekir. Ancak kesin bir şekilde kılmadığını bildiklerini kaza et.


 4. 12.Eylül.2016, 00:31
  2
  Yönetici  İlk önce kafanda oluşan şüpheleri önemsememen gerekir ki vesveseden kurtulasın. Vesveseye ne kadar önem verirsen o kadar büyür. Vesveseden olduğunu düşündüğün şeyi asla dönüp tekrar etme bundan sorumlu değilsin. Şimdi kıldığını düşündüğün hiç bir namazını dönüp tekrar kılmaman gerekir. Ancak kesin bir şekilde kılmadığını bildiklerini kaza et.
+ Yorum Gönder