Konusunu Oylayın.: Sizce bu para haram mı helal mi?

5 üzerinden 5.00 | Toplam: 1 kişi oyladı.

Sizce bu para haram mı helal mi?
 1. 03.Eylül.2016, 08:24
  1
  hayirlisi
  Seyirci Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 02.Eylül.2016
  Üye No: 109598
  Mesaj Sayısı: 1
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1

  Sizce bu para haram mı helal mi?


  Sizce bu para haram mı helal mi? Mumsema bir arkadas gerekli belegelere gore öğrenci alan unıversiteye kayıt yaptırmak istiyor ancak o belgeleri unıye goturme suresi dolmus neyse ogrenci işelerini arıyor ogrenci işlerindeki adam sure geçti ama getirin sorun değil diyor ve oda belgeleri goturuyor ve sonra unıyı kazanıyor . 5-6 yıl okuyup mezun olduktan sonra ozel bir sirketin sınavını calısarak kazanıyor ve işe baslayor. İşe başladıktan sonra düşünüyor öğrenci işlerindeki adam belgeleri getirin demesine rağmen göturmemlimiydim hak mı yedim acaba belki benim yerime başkası unıye getırecekti ama bunları şimdi dusunuyor kac sene zorluklarla okumuş sınavıda calısarak kazanmış ve işe başlamış . işten kazandığı para haram mı helal mi?


 2. 03.Eylül.2016, 08:24
  1
  hayirlisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Seyirci Üye  bir arkadas gerekli belegelere gore öğrenci alan unıversiteye kayıt yaptırmak istiyor ancak o belgeleri unıye goturme suresi dolmus neyse ogrenci işelerini arıyor ogrenci işlerindeki adam sure geçti ama getirin sorun değil diyor ve oda belgeleri goturuyor ve sonra unıyı kazanıyor . 5-6 yıl okuyup mezun olduktan sonra ozel bir sirketin sınavını calısarak kazanıyor ve işe baslayor. İşe başladıktan sonra düşünüyor öğrenci işlerindeki adam belgeleri getirin demesine rağmen göturmemlimiydim hak mı yedim acaba belki benim yerime başkası unıye getırecekti ama bunları şimdi dusunuyor kac sene zorluklarla okumuş sınavıda calısarak kazanmış ve işe başlamış . işten kazandığı para haram mı helal mi?


  Benzer Konular

  - Avukatların Aldığı Para Haram mı, Helâl mi

  - Bu para haram mı olur, helal mi ?

  - Bu alıcağım para haram mı helal mi olur ?

  - Bilgisayarla kazanılan para helal mi haram mı?

  - Kuaförlükten kazanılan para haram mı helal mi?

 3. 06.Eylül.2016, 00:47
  2
  arifselim
  Yönetici

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 04.Nisan.2007
  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 20,910
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Sizce bu para haram mı helal mi?
  Bu anlattığın olayın bir kul hakkıyla ilgisi yoktur. O yetkili kişi inisiyatifini kullanmış ve belgeleri kabul etmiştir. Şayet bir hata edilmiş olsa bile bugün eğer çalıştığı işi helal ise kazandığı parası yinede haram olmazdı ancak o hatasından tövbe etmesi gerekirdi.


 4. 06.Eylül.2016, 00:47
  2
  Yönetici  Bu anlattığın olayın bir kul hakkıyla ilgisi yoktur. O yetkili kişi inisiyatifini kullanmış ve belgeleri kabul etmiştir. Şayet bir hata edilmiş olsa bile bugün eğer çalıştığı işi helal ise kazandığı parası yinede haram olmazdı ancak o hatasından tövbe etmesi gerekirdi.

+ Yorum Gönder