+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Vesvese olub olmadığını nerden anlarım Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Esma
  Üye
  Reklam

  Vesvese olub olmadığını nerden anlarım

  Reklam

  Vesvese olub olmadığını nerden anlarım Mumsema Bugün çok umutsuzluğe , vesvese duştum..Önce abdestim bozuldu mu diye , sonra sabah namazım kabul oldumu diye , sonra "acaba bu sözle dinden çıktım mı" diye , sonra namazda yel çıktımı yoksa çıkmadımı ( ses ve koku yoktu ) .. Çok kötü hissediyorum kendimi , her defa bir söz söylerken , eğer bana o sözüm hoşuma gitmedise Allah'a bütün küfurlere tovbe ediyorum , Kelime-İ Şehadet cekiyorum , her defa böyle yapmak doğru mu ? Bide ben Bi söz söyledim mi beni çok çok bir heyecan tutuyor , o vesvesenin alameti mi ? Kendimi çok çaresiz hissediyorum, Allah dan hep aff diliyorum .

 2. Mücellat
  Üye

  Yorum: Vesvese olub olmadığını nerden anlarım


  Reklam


  İlk başta biraz rahat olmalısın şunu bil vesvese imanin gostergesidir abdesti düzgün almak isteyenbilirsin ama eğer ses ve koku yoksa bozulmaz vesveseler çok da önem verme eğer fazla önem verirsen hayatı zindan edersin ve dinden soğumaya başlarsın bu nedenle fazla takma hatta hiç takma namaz sırasında yellenmiş gibi hissetmenin seytanin seni yaniltmasindan başka bir şey değildir Allah c.c. Cok bağışlandır namazlarini kıldıktan ve ibadetlerini yaptıktan sonra dert edecegin tek şey günahlardan kaçmak hem şunu dusun Allah c.c. Senin yaptıklarını ve dusunduklerini biliyor rahatla Allah kolaylık versin

 3. Esma
  Üye
  Allah razı olsun sizden ! çok teşekkur ederim....

 4. Mücellat
  Üye
  Rica ederim Allah'a emanet ol kendini hirpalama Allah merhametlidir.

 5. Misafir
  Akla gelen düşüncenin vesvese olduğunu nasıl anlarım BN üzülmüyorum aklıma gelen söz için çünkü ben öyle birşey söylenem ve kalplede tasdik etmiyorum bu vesvese dimi?

 6. Esma
  Üye
  Selam aleyküm .Eğer sana gelen şeyler durmuyorsa, yani sen susturamıyorsun ve o şeylerden rahatsız oluyorsan , gelmemelerini istiyorsan --- vesvesedir.

+ Yorum Gönder