+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Sehiv secdesinde sol tarafa selam verilir mi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  Nilay_kaya9
  Üye
  Reklam

  Sehiv secdesinde sol tarafa selam verilir mi

  Reklam

  Sehiv secdesinde sol tarafa selam verilir mi Mumsema Selam aleyküm ve rahmetullahi ve berkatuh . Arkadaşlar bek önce 2 rekatta Ettehiyat okumaya unuttum . Ve namazdan sonra sehiv secdesi yapmama karar verdim . Son oturuşta Ettehiyat okuduktan sonra Allahu Akbar demek istedim sonra hatırladim ki önce selam vermek lazim . Selam vermeden önce Allah dedim sanki, bu da sehiv secdesi gerektirir mi ? . Sonra sag tarafa selam verdim ondan sonra da sol tarafa . Sehiv sevdesini başlamak icin sol tarafa selam verilir mi ? Okumuştum ki Ettehiyat dan sonra sag tarafa selam verilir ve Allahu Albar denir . Ben sol tarafa da verdim .. Namazı yeniden kilayım mi?

 2. 2
  #UguR
  Moderatör

  Yorum: Sehiv secdesi


  Reklam


  Eğer sehiv secdesi yapacaksanız son rek'at'a kadar gelin tahiyyat'ı okuyun sonra sağa selam verin selam verdikten sonra secdeye gidin(devamını biliyorsunuzdur illa ki). Bunu tahiyyat okuduktan sonra hem sağa hem sola selam verip secdeyede gidebilirsiniz diye bilmekteyim.

  Selam ve dua ile.

  Bende böyle konu açmıştım ve Şema kardeşimiz cevap vermişti. Detaylı konuya buradan ulaşabilirsiniz. Alıntıyı yoruma eklemiş bulunmaktayım.

  Şema Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
  Mezheplere göre sehiv secdesi yapılış şekli değişir.

  Hanefi mezhebine göre sağa sola selam verilir (imam ise sadece sağa verir) sonra gidilir
  Şafii mezhebine göre selam verilmeden gidilir.


 3. 3
  Nilay_kaya9
  Üye
  Bârekallahu fîk

+ Yorum Gönder