+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Parayla Ders Videoları Satan Birini Bedava İzlemek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. İslamiyye
  Üye
  Reklam

  Parayla Ders Videoları Satan Birini Bedava İzlemek

  Reklam

  Parayla Ders Videoları Satan Birini Bedava İzlemek Mumsema Selamun Aleyküm. Yazdıklarımı sonuna kadar okumanızı rica ediyorum.

  Benim sorum kul hakkı adına olacak. Bir site var matematik videoları çeken bir hoca ve bunları parayla satıyor. Yani bir ilim sitesi. Bu videoları da insanlar internet sitelerinde sahibinden izinsizce bedavaya paylaşıyorlar. İlimi parayla satan bu kişinin videolarını internetten bulup bedavaya izlemek veya bizde bulunan videoları başkasıyla takas yaparak bedavaya sahip olup izlemek kul hakkı mıdır? Ticari bir amaçla satmayıp, ilim öğrenmek için kullanıyoruz ama videolar paralı biz, o videoyu satın alan ve sahibinden izinsiz internette paylaşanlardan indirip ticari amaç olmadan ilim için bedava olarak izliyoruz yani. Bunda bir vebal, kul hakkı var mıdır?

 2. Şem'a
  YÖNETİCİ

  Yorum: Parayla Ders Videoları Satan Birini Bedava İzlemek


  Reklam


  Ticari bir amaç olmadan/Almak için maddi imkanı olmayan kişilerin ilim elde etmek öğrenmek için videoları izlemek inşallah günah olmaz.

+ Yorum Gönder