+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Haksız yere alınan diploma ücreti Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  Zeyk107
  Üye
  Reklam

  Haksız yere alınan diploma ücreti

  Reklam

  Haksız yere alınan diploma ücreti Mumsema Selamünaleyküm hocam. Ben yeni mezun bir öğrenciyim. Geçen diploma almaya gittim. Ücret karşılığında veriyorlardi onceden. Ama yasal değilmiş. Arkadaşlarim vermedi ama hoca verenlerin hakkina girmis olursunuz dedi vermezseniz. Bende korktum verdim ucreti. Sinifimdan bir ben verdim sanırım.yasal degilmis ama verenler oldugu icin bende verdim. Hocam vermeseydik hakka girmis olurmuyduk? Hakka girmediysem ben bu parayi okula sadaka, bağış niyetine mi vermiş oluyorum? Yoksa boşu boşuna mı verdim? Sagolun hocam.

 2. 2
  Zeyk107
  Üye

  Kul hakkı


  Reklam


  Selamünaleyküm hocam. Ben daha once de sormustum ama bazi ayrintilari anlatmamisim. Hocam ben mezun oldum. Okul diploma parasi istedi 50 tl ama bu yasal degilmis bunun icinde kayit yenileme fotokobi ve fotograf vs. paralari varmis diploma parasi felan yokmus yani yil icindeki paralari şimdi alıyorlarmış bunlarlada okul ihtiyaçlari karşılanıyormus ama bunlarin verilmesi gönüllü olarak bagis yapilmadigi surece ogrencilerden zorla alinmasi yasal degilmis yani zorla bağış alamazlarmis. Meb boyle aciklamis. Ayrica ben kayit yaparken bi suru para felan verdim. Ayrica yil icindede para toplaniyordu fotokobi icin felan. Bana mudur de dedi bu zorunlu değil ama okul ihtiyacıni biz onunla karsiliyoruz felan dedi ama alinan esyalari alirken bize sormuyorlar kamera felan almislar bunun parasini ogrencilerden cikariyorlar zorla bagis yaptırıyorlar. Soyleselerdi biz okula sunu sunu alacagiz bagisiniza ihtiyacimiz var. Bu dogrusu olmaz miydi? Simdi biz dort kardesiz boyle her defasinda verecek durumumuz yok .bende meb e dilekce gonderdim ama şikayet icin degil yasal olup olmadığını öğrenmek için. Çünkü yasal olsa vermesem kul hakkina girecek. Ben simdi vermedigim icin kul hakkina girmis olur muyum? Simdide gonderdigim dilekce nedeniyle meb okula uyari göndermiş ogrencilerden para alamazsiniz diye. Bunun suçunu bana atıyorlar. Onlar insanlardan zorla alinca hakka girmis olmuyorlar mı ? Ben hakkimi aradim sadece. Verenler var siz vermeyerek hakka giriyorsunuz diyorlar. Girmiş oluyor muyuz? Bide bu dilekçe gondermem sebebiyle artik para almiyorlarmış. Ben simdi vermeyenlerin vermemesine sebep oldugum icin gunahim oluyor mu bu durumda? Cunku arkadaslarimda vermek istemiyordu. Ben birilerinin hakkina girmis verenlerin gunahina girmis mi oluyorum yoksa bu durumda onlar mi hakka girmis oluyorlar.?Sagolun.Allah razı olsun hocam

 3. 3
  arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam kardeşim. Sen doğru olanı yapmışsın ve hakka girmemişsin. eğer yasal değilse bunu yapmamaları gerekirdi. Eğer okul yönetimin inisiyatifine bırakılmış olsaydı bu durumda seninde vermen gerekirdi.

+ Yorum Gönder