+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Tatile geldik plajda denize girmem gerekiyor Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  2ndbest
  Seyirci Üye
  Reklam

  Tatile geldik plajda denize girmem gerekiyor

  Reklam

  Tatile geldik plajda denize girmem gerekiyor Mumsema Selamun Aleyküm.Ben 5 vakit namaz kılan, haramlara dikkat eden, tevbe eden bir insanım.Ailemde öyle fakat yine haramlara günahlara dikkat ediyolarda cok fazla degil yani.

  Şimdi biliyorsunuz malesef herkes bu geldiğimiz mekanda dışarda denizde heryerde resmen açık saçık geziyolar.Ben gerçekten Allah'tan korkuyorum Şuan gerçekten ağlamak istiyorum. Annemler şimdi gidicek denize ben evde kalıcam ilk gün yolculuk yorgun geçtiği için.

  Ama babam yarın beni kesinlikle götürücek.Biz buraya evde oturmaya degil tatil yapmaya geldik diyor.Benim şimdi ne yapmam lazım ben gerçekten ağlicak durumdayım şuanda

  Ben önceden gelmicem dedim tatile ama ailem hem zorluyor hemde evde yalnız kalamazsın diyorlar zaten yemek yapıcak durumumda yok bilmiyorum yemek yapmayıda..

  Bu arada ben 14 yaşımdayım yardımlarınız bekliyorum :'(

 2. 2
  2ndbest
  Seyirci Üye

  Tatile geldim ne yapmam lazım


  Reklam


  Selamun aleyküm.Ben aile zoruyla tatile geldim yani otelde kalıyorum insanların dışarda açık saçık normal dolaştığı bir ortamdayım.

  5 vakit namazım ELHAMDÜLİLLAH var, annemin babamında var.

  Fakat ben Allah'tan çok korkuyorum Günahları cok ciddiye alıyorum,annem babamda cok ciddiye almıyorlar ama yinede ciddiye alıyorlar.

  Şimdi bu gün tatile geldik.Yolculuk zor geçtiği için ben bu gün denize girmedim çünkü haramlara bakmaktan korkuyorum ciddi derecede çok kötü bir ortamdayım ağlicak vaziyetteyim

  Bu gün girmiyeceğim denize ama elimde olsa hiç bir zaman girmem.Ama babam yarın beni zorla götürücek denize. Babam diyorki '' biz buraya evde oturmaya degil tatil yapmaya denize gezmeye geldik '' diyor

  Benim ne yapmam lazım ben günah işlememk harama bakmamak istiyorum.Harama ne kadar bakmamakla dikkatli olsamda her tarafta haram var gerçekten çok kötü bir ortamdayım

  Lütfen yardım edin çok korkuyorum

 3. 3
  arifselim
  Yönetici
  Selamun aleykum kardeşim. Öncelikle seni tebrik ediyorum bu hassasiyetin için. Sen güzellikle anne ve babana girmek istemediğini söyle. Eğer başka alternatif şeyler varsa onları yapmak istediğini söyle. Mutlaka başka spor veya benzeri etkinlikler olmalı. Şayet hiçbir yol bulamazsan o zaman git ama elinden geldiği kadar haramlara dikkat et. Sürekli ailenle iç içe olabilirsin veya biraz daha tenha bir yerde yüzebilirsin. Sen elinden geleni yapmakla sorumlusun sadece. Kendini üzme. Bu hassasiyetini her zaman sürdür. Allah yardımcın olsun.

+ Yorum Gönder