+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Allah adildir. Farzı yapanla yapmayanı bir tutmayacaktır değil mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. burcealtug
  Kıdemli Üye
  Reklam

  Allah adildir. Farzı yapanla yapmayanı bir tutmayacaktır değil mi?

  Reklam

  Allah adildir. Farzı yapanla yapmayanı bir tutmayacaktır değil mi? Mumsema Dun cok yasli bir tanidigim kapalilik halimi ilk kez gordu.Ve gulerek su sıcaklarda siz bu eziyeti cekerken ben pufur pufur dolastim.Eger ben cennetin en guzel kosesine gecersem sizin bu halinize cok acirim dedi.Cok kizdim tek laf etmedim.Ama seytan icime bu soruyu soktu.

 2. mum
  Administrator

  Yorum: Allah adildir. Farzı yapanla yapmayanı bir tutmayacaktır değil mi?


  Reklam


  Evet Allah Teala En Adildir, iman edenle etmeyeni, Amel edenle etmeyeni asla bir tutmayacaktır.
  Buna en güzel delil zilzal suresidir.


  Bismillâhirrahmânirrahîm
  1, 2, 3, 4, 5. Yerküre sarsıntısıyla sallandığı, toprak ağırlıklarını dışarı çıkardığı, insan, "ne oluyor buna!" dediği vakit, (durum nice olur bir bilsen!). İşte o gün yer Rabbinin ona vahiy etmesiyle bütün haberlerini anlatır.
  6. O gün insanlar amellerini görmeleri için darmadağınık geri dönüp gelirler.
  7. Kim zerre miktarı hayır yapmışsa onu görür.
  8. Kim de zerre miktarı şer işlemişse onu görür.


 3. burcealtug
  Kıdemli Üye
  Mum hocam ama yinede bu tur insanlarin tovbe etmesede hallerini duzeltmeselerde Allah tarafindan affedilme olasiligi vardir degil mi?

 4. mum
  Administrator
  Tövbe etseler bile Allah teala amel edenlerle aynı kefeye sokmaz, kim ne yaparsa karşılığını mutlaka görecektir.

 5. burcealtug
  Kıdemli Üye
  Allah razi olsun mum hocam.Ben bazen seytaninda fitnesi ile acaba Allah digerlerini affederse ben bosami cabaliyorum diye dusunuyordum.Aslinda bir mumin olarak herkezin bagislanmasini dilemek gerekir.Ama bu tipte ki karsilastigimiz insanlar malesef beni cok sinirlendirip incitiyorlar.Sicakta kapali gezmek kolay mi? Her amel zor.Kabul edilir mi bilinmez umut ederiz biz.Ama bu yukardaki laflar cok incitici

+ Yorum Gönder