+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Din öğrenmek için hangi kitaplardan başlamak gerekir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Ali59
  Üye
  Reklam

  Din öğrenmek için hangi kitaplardan başlamak gerekir?

  Reklam

  Din öğrenmek için hangi kitaplardan başlamak gerekir? Mumsema Öncelikle Selamün Aleyküm. Ben bir miktar bilgim olmasına rağmen tekrardan 0'dan başlamak istiyorum çünkü bilgilerim karmaşık yani belli bir düzende değil. Öncelikli sorum nereden başlamalıyım? ilmihal'den mi, hadisten mi, siyerden mi, tefsirden mi? İkincil olarak da bunlar için anlatımı çok ağır olmayan günümüz türkçesiyle anlaşılabilen ve yeni başlayanlar için uygun olan yani içeriği çok ağır olmayan ve çok fazla bilgi içermeyen kitap önerileri istiyorum. Selametle

 2. mum
  Administrator

  Yorum: Hangi kitaplardan başlamak gerekir?


  Reklam


  İslami ilimleri öğrenmek için (hanefi iseniz) Diyanet İslam ilmihalinden başlayınız.
  İçinde temel dini bilgilerin çoğu var.
  Bitince Riyadussalihin hadis kitabı ile Siyeri nebi (diyanet) Peygamberimizin hayatını okuyunuz.

 3. NurIsik
  Devamlı Üye
  Benim sahsen tavsiyelerim su:
  1) Eger derin dini bilginiz yoksa, o zaman Cübbeli Ahmet Hocayi dinlemeye baslayin. Her konu hakkinda en basit halk dilinden anlasilir video sohbetleri var
  2) Cübbeli Ahmet Hocayi bir kac yil dinledikten ve baya bir dini bilgi edindikten sonra Risale-I Nurlari tavsiye ederim.

  Saygilar ve hürmetler

 4. #UguR
  mumsema ressamı
  Bediüzzaman Said Nursi'nin Risale-i Nurlarını okumanızı tavsiye ederim.

 5. Molla_Efdal
  ملا افدال
  Öncelikle bir ilmihal almanız lazım. Mumsema sitesinde ilmihal konusunda ortak görüşümüz Merhum Ö. Nasuhi Bilmen hocanın "Büyük İslam İlmihali"dir. Şafiiler için ben şahsen Mehmet Keskin'nin 2 ciltlik fıkhını öneriyorum.

+ Yorum Gönder