+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 34
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Aynı sure her iki rekatta okunur mu Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Şem'a
  YÖNETİCİ
  Reklam

  Yorum: Aynı sure her iki rekatta okunur mu

  Reklam  Yorum: Aynı sure her iki rekatta okunur mu ile ilgili yazı Yudumla.com
  Olur dedik başta hala mı ikna olmadın

 2. HerDaimŞükret
  (Cezalı)

  Yorum: Aynı sure her iki rekatta okunur mu


  Reklam


  ikna oldumda mekruh yazıyordu

 3. musab
  Hadis Öğrencisi
  Paralel akıllar var mezheplerin delilsiz olmadıklarını bilmeyen... yoksa haşa biz hadislere rağmen söz söylemeyiz.
  Biz müçtehit değiliz kitap ve sünnetten hüküm çıkarabilen, biz mukallidiz


  Mezheplerin delillerini merak etme senden daha iyi araştırıyorumdur. Bunu kafamdan söylemiyorum. Zamanında bu sitede kaç tane konu açtım kendi yazılarım olacak şekilde. Ve sonradan kaç tane hatamı yakaladım (siteye girmediğim bir yıl içerisinde) . Bunun delili yoktur şöyle olsa güzel olur diye düşünmüşler gibisinden yazılarım vardı. Ama sonradan fark ettimki mesela sahabe uygulaması var ya da merfu hadis var. O zaman ne sen ne de sitedeki başka yönetici müdahele etmedi. Hem de birisine bile etmedi. Yazıları kontrol ettiğinizi söylüyorsunuz ama bu işte bir sıkıntı var: Ya hiç kontrol etmiyorsunuz ya da ciddi manada delilli fıkıh okuyan yok bu sitede Senden o hataları bulup düzeltmeni beklerim şema hocam


  Biz müctehid değiliz elbet. Ama müctehidlerin görüşleri hadise zıtsa onu almayacak kadar da Müslümanız! Müctehidin ictihadı hadise muhalif değilse alınabilir, zıtsa o görüş alınamaz! Ben alırım diyen mezhep imamlarının başka bir din getirdiğini iddia etmiş olur. Ancak öyle olur çünkü hadise muhaliflik.

  Dua et Ömer ra. bu dediklerini duymuyor. Kelleni zor kurtarırdın yoksa

  Yani sana hadis gelecek. Peygamber uygulaması aktarılacak ve sen de Ömer ra.'nin yanında ama imamı azam şöyle diyor o yüzden ben onun dediğini kabul ederim diyeceksin.

  Sahabeye bir hadis rivayet edilirdi o rivayete o kadar sahip çıkarlardı ki.. Söz gelimi birisi namazda şöyle yapma dediğinde ben peygamberin böyle yaptığını gördüm asla vazgeçmem diyen ashap ne yüce bir ashaptır.


  Tuvalet ihtiyacı olmadığı halde peygamber burada ihtiyaç gidermişti diye orada duran ihtiyacı olmadığını halde ihtiyaç giderir gibi yapan ibni ömer ra. 'dan hadis okunduğunda ama şu kişi başka görüş beyan etti diyen kişiye nasıl dönüştü Müslümanlar!


 4. #UguR
  mumsema ressamı
  İkindi namazının sünnetinde 1.ve 2.rekat da okuduğumuuzu 3. veya 4.rekatda okuyabiliriz diye işitmiştim hocadan.

+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 34