+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Anne Baba kız çocuklarını mirastan mahrum edebilir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Feramus53
  Üye
  Reklam

  Anne Baba kız çocuklarını mirastan mahrum edebilir mi?

  Reklam

  Anne Baba kız çocuklarını mirastan mahrum edebilir mi? Mumsema kızların miras hakkını vermemek

  Annem mirasın büyük kısmını erkek kardeşime vermek istiyor.biz kabul etmiyoruz sebebi ise annemin bizi kız evlat olarak dışlaması. Bir gün dedikçi ben maddi manevi herşeyimi oğlum için ayarladım. Bize hiç birşey yapmadı genç kızlığımı görmedim ne istesek yok dedi olduğu halde bizi çaresiz bıraktı babam zaten evde terör ettirmekten başka bişey yapmıyordu.ablam ve ben bu baskılardan mecburi evlilikler yaptık.mutlu da olmadık.evlenırken bile hiç bir değer vermediler bir an önce atayım basımdan gibisinden kız verdiler.geldiğimiz yerlerdedir ezildik yanımızda hiç kimse olmadı.simdi düşününce ezilen ötelenen biz olduk. Bendim hayatımdan çalmış ailem.ben razı gelmiyorum bu duruma bu haksızlığa.annemede söylüyorum razı değilim bu kadar yaptıklarınıza bile size kötü evlat olmadığım halde hala haksızlık ediyorsunuz.versende hakkımı helal etmem diyorum. Bu durumda benım hak talebim ailemden var mı.bize bu yapılan haksızlık değil mi.bana yapılanların bu dünyadadır öbür dünyadada karşılığı yok mu.

 2. Şem'a
  YÖNETİCİ

  Cevap: Anne Baba kız çocuklarını mirastan mahrum edebilir mi?


  Reklam


  Babadan kalan mirasın altıda biri annenin, kalan mal erkek ve kızların arasında Kuranda nisa suresinde belirtildiği gibi paylaşılır.
  İslam dini açısından paylaşım bu şekildedir. Eğer kızlara hak verilmezse bu kul hakkıdır ve ahirette hesabını verirler.

+ Yorum Gönder