+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namazda yanlış yaptığımı fark ettiğim an ne yapmalıyım Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. benx
  Üye
  Reklam

  Namazda yanlış yaptığımı fark ettiğim an ne yapmalıyım

  Reklam

  Namazda yanlış yaptığımı fark ettiğim an ne yapmalıyım Mumsema Mesela subhane rabbiyel ala dedikten sonra beklemeden yeniden egiliyorum egilirken tam hatirliyorum o an devam edip sehiv secdesi mi yapmaliyim yeniden mi kilmaliyim

 2. Ahmet28
  Üye

  Cevap: Namazda yanlış yaptığımı fark ettiğim an ne yapmalıyım


  Reklam


  Devam edip namazın sonunda sehiv secdesi yapın.

 3. KULL
  (Cezalı)
  Son oturuşta yalnız "Tahiyyat" okunduktan sağ tarafa selam verilir. Ondan sonra "Allahu Ekber" denilerek secdeye varılıp üç kere " Sübhane Rabbiye'l-alâ " okunur. sonra "Allahu Ekber" denilerek kalkılır. Bir tesbih miktarı duraklamadan sonra tekrar "Allahu Ekber" deyip ikinci secdeye varılır. Yine üç kez " Sübhane Rabbiye'l-alâ " okunduktan sonra "Allahu Ekber" denilerek kalkılır ve oturulur. Tahiyyat, Salli-Barik ve"Rabbena atina" okunup önce sağ tarafa sonra da sol tarafa selâm verilir.

  Mesela; Vitir namazında Kunut dualarını unutmak, Fatiha'dan sonra zamm-ı sure okunması gereken yerde zamm-ı sureyi okumadan rükûya gitmek, birinci tahiyyâta oturmayı unutmak, namazda secde ayeti okunduğu zaman secde etmemek gibi durumlarda vacip terk edildiği için sehiv secdesi gerekir.

+ Yorum Gönder