+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İmsak Ezanı Başlar Başlamaz Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Nihat Erdem
  Üye
  Reklam

  İmsak Ezanı Başlar Başlamaz

  Reklam

  İmsak Ezanı Başlar Başlamaz Mumsema Selamun Aleyküm arkadaşlar. Sizlere bir sorum olacak. Bilgili arkadaşlarımız cevap verirse sevinirim. Ben oruç tutuyorum Allah'a çok şükür. İmsak ezanına son dakika susuz kalmayayım diye su içiyordum. İmsak ezanı okunmaya başlar başlamaz ilk saniyesinde suyu tükürmeye çalıştım. Boğazımın dibinde azıcık su kalmıştı. Su boğazımın dibindeydi. Ağzımdan çıkaracak halde değildim. Tam boğazımın son noktasında. Suyu dışarı tüküremedim. Çıkartmaya çalıştım çıkmadı. Sonra tutamadım suyu boğazdan mideye indi. Bunlar böyle bir anda oldu. Yani bir saniyeden az bir sürede gerçekleşti bunlar. Orucum bozulmuş mudur? Kaza gerekir midir?

  Şimdiden teşekkürler.

 2. Furkan97
  Üye

  Cevap: İmsak Ezanı Başlar Başlamaz


  Reklam


  Kardesim sana sunu soyliyim yeme icme isini son 5 dk ye biraa hatta mumkunse son 10 dkye birakma ama en azindan dedigim gibi son 5 dk ye bira saatler yanlis olabilir hocanin saati sogru yanlis olabilir yani.

 3. Nihat Erdem
  Üye
  Tamam sağ ol ama bir açıklığa kavuşturamadım maalesef sorunumu.

  Ezanda au icmenin orucu bozdugunu biliyordum ama ezan okunurken hemen birakirim diye dusundum. Su bogazimda kaldi. Kefaret mi gerekir kaza yapsa yeterli midir lütfen yardım edin.

 4. mum
  Administrator
  İmsak vakti girdiğinde ağızdaki su ve yemek boşaltılmalı, buna rağmen ağızda kalan ıslaklığını yutmak orucu bozmaz.

+ Yorum Gönder