+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ezan okunurken sünnet namazı kılınabilirmi ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Hattap72
  Üye
  Reklam

  Ezan okunurken sünnet namazı kılınabilirmi ?

  Reklam

  Ezan okunurken sünnet namazı kılınabilirmi ? Mumsema Selamun Aleykum kardeşler ezan okunurken sünnet namazı kılına bilirmi veya başka bir günün kaza namazı ezan okunurken kılına bilirmi bu soru çok kafama takıldı cevaplayan arkadaştan şimdiden Allah razı ollsun.

 2. Nihat Erdem
  Üye

  Cevap: Ezan okunurken sünnet namazı kılınabilirmi ?


  Reklam


  Aleyküm Selam kardeşim. Namazın bir rekatına yetişen hepsine yetişmiş gibidir. Eğer bir rekatı kıldıysan o namaz kabuldür. Allah sende de razı olsun.

 3. Hattap72
  Üye
  kardeş heralde beni yanlış anladın benim demek istediğim mesela ben camiye sabah namazına gittim camiye girdim ezan okuyordu ben ezan okumaya devam ederken sünnet namazını kıldım sünnet namazı kılınırmı kılınmazmı ezan okurken o nu demek istedim

 4. KULL
  (Cezalı)
  Ezanı dinlemek sünnettir kardeşim acelen yoksa ezanı dinle bitmesini bekle acelen varsa namaz vakti girdiyse kılabilirsin.Önemli olan ezan değil vaktin girmesidir. Vakit girmeden önce kılınan namaz sahih olmaz. Ezan vakti girdikten sonra da ezan okunmamış olsa da namaz sahihtir.(Hoca Efendi :Nureddin Yıldız)

+ Yorum Gönder