+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Her gün aynı şey oluyor 3 rekat mı kıldım 4 rekat mı ? YARDIM EDİN LÜTFEN :( Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Nihat Erdem
  Üye
  Reklam

  Her gün aynı şey oluyor 3 rekat mı kıldım 4 rekat mı ? YARDIM EDİN LÜTFEN :(

  Reklam

  Her gün aynı şey oluyor 3 rekat mı kıldım 4 rekat mı ? YARDIM EDİN LÜTFEN :( Mumsema Selamun aleyküm arkadaşlar. Size bir sorum olacak. Son bir kaç gündür öğlen yada ikindi namazlarının farzlarında hep "3 rekat mı 4 rekat mı kıldım ben?" diye soruyorum kendime. Bazen namazda aklıma geliyor. Sehiv secdesi yapacakken her namazda sehiv secdesi yapıyorsun, her namazda sehiv secdesi olmaz" diyor içimden bir ses. Sonra yapmıyorum. Namazdan sonra da telaşa kapılıyorum. Ya 3 kıldıysam diye. İçimi yiyiyor bu soru. Doğru düzgün bir şey yapamıyorum son bir kaç gündür böyle oluyor. İlerleyecek gibi de gözüküyor maalesef. Her günde kaza yapmak istemiyorum çünkü vesvese etmek günah biliyorum. Ama bu soru da içimi yiyiyor. "3 rekat mı 4 rekat mı kıldım ? Namazım kabul oldu mu? Ya namazım kabul olmamışsa? " diye sorular geliyor aklıma hep. Arkadaşlar yardım edin LÜTFEN

 2. mum
  Administrator

  Cevap: Her gün aynı şey oluyor 3 rekat mı kıldım 4 rekat mı ? YARDIM EDİN LÜTFEN :(


  Reklam


  Şeytan vesveselerini dinleme/itibar etme. Kendine göre bir tedbir al ve unutmamaya çalış, çünkü şeytan seni namazdan soğutmak istiyor.

+ Yorum Gönder