+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Oruçluyken unutarak yemeği çiğnedim hatırlayınca yuttum bir sakıncası var mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Nihat Erdem
  Üye
  Reklam

  Oruçluyken unutarak yemeği çiğnedim hatırlayınca yuttum bir sakıncası var mı?

  Reklam

  Oruçluyken unutarak yemeği çiğnedim hatırlayınca yuttum bir sakıncası var mı? Mumsema Selamun Aleyküm arkadaşlar. Sizlere bir sorum olacak. Ben geçen gün Sayın Şükrü Genç'in hazırladığı derbent iftarına gitmiştim. Orada ezan sesi duyulmuyordu. Bide orada Kuran Kursu Hocacı vardı. Bende unutarak yemeği ağzıma alıp çiğnedim. Yutmamıştım. Oda bana "yavrum niye yedin?" dedi. Bende "unutmuşum hocam" dedim. Sonra "ağzımdakini tüküreyim mi dedim. Hayır yut bir şey olmaz dedi bana. Bende yuttum. Eve gelince hatırlanınca yutulmaması gerektiğini öğrendim internetten araştırarak. Şimdi ben hocaya mı güveneyim, internete mi? Bide size sormak istedim.

  Ayrıca siz kaza yap derseniz bir şey daha var. Ben yuttuktan bir kaç dakika sonra ezan okundu dediler. Yani ben yuttuğum an acaba ezan başlamış mıydı? Onu da bilmiyorum. Ne yapayım? Ezandan önce mi yedim acaba sonra mı? Bilmiyorum. Kaza gerekir mi?

  Lütfen bilgili arkadaşlar cevap verirse sevinirim. Şimdiden sağolun.

 2. Misafir

  Cevap: Oruçluyken unutarak yemeği çiğnedim hatırlayınca yuttum bir sakıncası var mı?


  Reklam


  Yutmaman gerekirdi. o nasil hocaymis? Bir gun tutmalisin.

 3. jerusselam
  Devamlı Üye
  Aklına geldiği an ağzındakini atman gerekirdi şüphe ile amel edilmez. daha sonra bir gün kaza tutarsınız.

 4. Nihat Erdem
  Üye
  Sağ olun arkadaşlar. Teşekkür ederim.

+ Yorum Gönder