+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namaz ve abdestte vesvese? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. benx
  Üye
  Reklam

  Namaz ve abdestte vesvese?

  Reklam

  Namaz ve abdestte vesvese? Mumsema Abdest aldiktan sonra yikamadigim bir yerim kaldimi acaba diye dusunuyorum bu beni huzursuz ediyor namaz kilarken etraftan gelen en ufak ses namazimi karistirmama sebep oluyor ve son zamanlarda namaz kilarken kelimeyi yanlis mi soyledim acaba diye dusunuyorum tam emin olamiyorum namazlarimi zaten tam dikkatle kilamiyorum cok ugrasiyorum ama hep aklim kacinci rekatta oldugumda yada dogru mu soyluyorum diye dusunuyorum namazlarimi kilarken ve kildiktan sonra huzursuz oluyorum olmadi mi acaba diye ne namazdan ne abdestten emin olamiyorum tekrar mi etmeliyim bunlari?

 2. Ahmet28
  Üye

  Cevap: Namaz ve abdestte vesvese?


  Reklam


  Namazını aksatmayan veya düzenli kılmaya dikkat eden kimselerde bu sıkça görülür. Abdest almadan veya namaz kılmadan önce dikkati toplamak ve sessiz bir odaya geçmek idealdir. Hatem Zahid (r.a) tavsiyesinde namaz kılacağımız yeri düzeltmemizi ve uygun hale getirmemizi, namazda uzuvların böyle rahatlayacağını ifade etmiştir. Dolayısıyla kafanızı böyle şeylere takmayınız. Zira boş odaya hırsız girmediği gibi, imansız kalbe de şeytan girmez. Vesvese de bir iman göstergesidir. Selam ve dua ile.

 3. Nihat Erdem
  Üye
  Benx aynıyız kardeşim :D Şeytan'ın vesvesesi diyolar bana da. Çok sıkıntı çektim abi bu sorun yüzünden. Eskiden böyle olmuyordu. Şimdi daha da bastırıyor sanki baştan savma kılmışım bırakmışım gibi.

 4. Misafir
  Felak ve nas surelerini daha sık okuyarak vesveseden kurtulun.

 5. Ahmet28
  Üye
  Bu vesveseyi def etmeye çalışmayın. Siz bununla uğraştıkça şeytan tüm gücüyle size yüklenecektir. Şeytanın en önemli özelliği sabırdır. Siz de şeytana karşı sabır kozunuzu kullanın kafaya takmayın.

+ Yorum Gönder