+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Camide Uyudum gibi oldum ve namaz kıldım Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Nihat Erdem
  Üye
  Reklam

  Camide Uyudum gibi oldum ve namaz kıldım

  Reklam

  Camide Uyudum gibi oldum ve namaz kıldım Mumsema Selamun Aleyküm Cümleten Herkese canım kardeşlerim Şimdi size bir sorum olacak cevaplamanızı bekleyeceğim. Benim sorum şu: Ben Yatsı namazı için camiye yarım saat önce gittim. O zamana kadar da kaza namazı kıldım kazalarım varsa diye. Son 5 dakika kala dayanamadım duvara yaslanarak uyumuş gibi oldum. Uyudum mu uyumadım mı hiç bilmiyorum. Babamda bir şey olmaz dedi. Bende namazımı kıldım. Ben zaten abdestsiz namaz kılanın kafir olduğunu bilmiyordum. Bunu öğrenince çok tövbe ettim, namazımı bidaha kıldım. Çok pişmanım hala. Abdestsiz namazın günah olduğunu bilmesem bile bu bir özür olarak sayılmıyormuş. Allah affedicidir biliyorum. Ama yine de bir şey olur mu kafir mi oldum ben?

 2. Furkan.E
  Üye

  Cevap: Camide Uyudum gibi oldum ve namaz kıldım


  Reklam


  as kardeşim "Bir müslüman, kıbleden başka bir yöne doğru veya abdestsiz olarak namaz kılamaz rükû veya secde edemez.Her kim, böyle yaparsa, yerilmeyi ve azabı hak etmiş olur." (Minhâcu's-Sünne; c: 5, s: 204)
  İlim ehli, abdestsiz namaz kılmayı helal sayarak veya alay ederek namaz kılanın kâfir olduğunda ittifak etmişlerdir.Bu kimseden tevbe etmesi dilenir.

+ Yorum Gönder