+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Hangi şeyhe bağlanmalıyım Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. meczup
  Üye
  Reklam

  Hangi şeyhe bağlanmalıyım

  Reklam

  Hangi şeyhe bağlanmalıyım Mumsema esselamu aleykum. ben bundan bir kaç sene önce bir şeyhe intisap ettim ve derslerimi yapıyordum. fakat zaman ilerledi ve ben bir vesile ile başka bir şeyhin vekili olan kişi tarafından kendi şeyhine intisap ettirildim. o gunden sonra kalbim yeni intisap ettiğim şeyhte ve yolda kaldı. iki tarafta nakşibendi idi. lakin ben istihareler yaptı isemde bu durum beni çok rahatsız etti şimdi ben hangi şeyhe bağlıyım hangisin muridiyim bilemiyorum kalbimin ısındığı tarafta mıı yoksa ilk bağlandığım yerde mi. yani şuan iki şeyhede bağlıyım. ben çok farklı bir durumun içindeyim. iki taraftanda dersliyim ne kadar sordum soruşturdum salihlerle konuştuysamda kalbim yatışmadı bana bir cevap verirseniz kalbimi yatıştırırsanız duacınız olurum. Allah razı olsun efendim.

 2. Şem'a
  YÖNETİCİ

  Cevap: Hangi şeyhe bağlanmalıyım


  Reklam


  Dilediğin kişiye bağlan ama tavsiyem ilim öğren ve amel et yeter
  Direk merkeze bağlanmak en iyisi

 3. TAHARETTİN
  Üye
  Sayın Cübbeli Hocamız bir dersinde Allaha aracı olmadan bağlanmanın ana trafoya direk bağlanmak gibi olduğundan bahsetmişti.  Bende bu konuda biraz kararsızım şimdi kendi kendimize bağlanamayız da karambolden cehenneme gideriz diye korkar oldum.Cennet garantili bi şeyh arıyorum buldummu hemen bağlanacam.

 4. al-Muwaḥḥidūn
  (Cezalı)
  Cübbelinin dediğinin İslamla alakası yok. Biz Allaha bağlıyız araya aracı sokmaya gerek duymuyoruz. Rabbim yeter. ama ilim öğrenmek için gidebilirsin rabıta filan sakıncalı bidatlerlerle dolu şimdiki tarikatlar. Bazıları şeyhlerini gözünde ilah ediniyolar farkında değilller şirke düşüyolar Allah s.v.t muhafaza etsin bizi onlardan . Allahu alem.

 5. meczup
  Üye
  direk merkeze derken

 6. Şem'a
  YÖNETİCİ
  Merkezden kastım kitap ve sünnete...
  Bir alimden ders al ve ilim öğren sonra amel et

 7. meczup
  Üye
  talabe olmak elbette isterim lakin benim gönlüm dervişliktedir

+ Yorum Gönder