+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Rüyalanamayan Birisi İstimna Yapabilir Mi ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1stwarrior
  Devamlı Üye
  Reklam

  Rüyalanamayan Birisi İstimna Yapabilir Mi ?

  Reklam

  Rüyalanamayan Birisi İstimna Yapabilir Mi ? Mumsema Merhaba. Rüyalanamayan birisinin istimna yapmasında bir sakınca var mı ? Sonuçta erkeyiz ve belli bir miktar spermin vücuttan atılması lazım. Ancak rüyalanamayan biri istimna yapabilir mi sağlıklı olmak açısından ?

  Diğer bir sorumsa rüyalanma süresi 20 li yaşlarda cinsel bir ilişkisi olmayan bir erkek için kaç gün, kaç hafta ya da aydır ? Mesela aradan 1 ay geçmiş ama hala rüyalanmamışsak istimna yapılabilir mi ?

 2. Şem'a
  YÖNETİCİ

  Cevap: Rüyalanamayan Birisi İstimna Yapabilir Mi ?


  Reklam


  kardeşim istimna sadece zinaya düşme tehlikesi varsa bazı Alimler buna yapılabilir cevazı vermişlerdir bunun dışında istimna yapmak. haramdır.

 3. 1stwarrior
  Devamlı Üye
  Kardeşim peki adam 2 aydır gereken meniyi dışarı veremiyor, rüyalanamıyor diyelim. O zamanda mı istimna yapması haram ? Başkaları 10 günde 1 rüyalanırken bu adam 2 ay olsa bile rüyalanamıyorsa ne yapsın ? Kısır falan olur belki, sağlıklı değildir belki bu gereken spermi dışarı atamaması.

 4. Kloroplast
  Üye
  Sık sık elle boşalan biri rüyalanamama sıkıntısı yaşayabilir bu çok normal değil mi.

 5. 1stwarrior
  Devamlı Üye
  Kardeşim sen yazdığımı anlamamışssın heralde. Elle boşalma dediğin istimnayı yapmıyor, cinsel bir ilişkiside yok. Ancak uzun süre geçse bile rüyalanmıyor ve mecburen istimna yapıyor bunu diyorum. Mesela aradan 1-2 ay geçti hala rüyalanmadı, sağlıklı olmak açısından istimna yaparsa 2 ay sonunda bi günaha girer mi onu dedim anladın mı şimdi ?

 6. Kloroplast
  Üye
  Anlaşılmayacak birşey yok ki kardeşim sık sık elle boşanma yani masturbasyon yapıyorsa bu şahsın rüyalanamıyor olması normal gibi duruyor bence neden olmasın?

 7. loser
  Üye
  Kloroplast kardeş, 1stwarrior farklı şeyden bahsetmiş. İlla sık istimna yapanın rüyalanamayacağı diye bir şey yok. Yıllardır istimna yapmayıp 2 aydır rüyalanamayan arkadaşlarımdan biliyorum. Ben de 1 ay boyunca hiç istimna yapmamış ama yine de rüyalanamamıştım.

 8. Kloroplast
  Üye
  Yav arkadaşım ben de diyorum ki neyi yapmıyor yapıyordur ki rüyalanamıyor bunun neyini anlamıyorsunuz.

 9. loser
  Üye
  Dostum bu yorumunla bize resmen "siz yalancısınız" demek istiyorsun. Ama ortada benim açımdan bir yalan yok. Hiç istimna yapmayıp 1-2 ay beklesem bile rüyalanamıyorum. Konuyu açan arkadaşın durumu da sanırsam aynı. Sorduğu soru ise hiç rüyalanamayıp istimna da yapmayan biri sağlık açısından problem yaşamaz mı?

 10. Kloroplast
  Üye
  Kime göre neye göre kardeşim.şimdi haftada 3 kere masturbasyon yapan biri bunu ayda 1'e indirmişse ona göre masturbasyon yapmıyorum olabilir( yani kendini bu şekilde görebilir) anlatabiliyormuyum acaba?

  Masturbasyon yapmıyorumdan maksat ne onu soruyorum anladın mı şimdi?çok mu zor bir soru bu neden anlaşılmıyor anlamıyorum.

 11. Miraç
  Üye
  Rüyalanma çok önemli değil. Rüyalanmayı vücut kendi ihtiyacına göre ayarlar. Demek vücudun ihtiyacı yokmuş ki rüyalanma olmuyor.Ayrıca bknz kardeşim;

  Hiç bir peygamber ihtilâm olmamıştır. Zira ihtilâm, şeytandandır.


  Peygamberimizin İhtilamdan Mahfuz Oluşu

  İhtilâm ki, ona düş azması veya şeytan aldatması da denilir, bütün peygamberler bundan korunmuştur. Onlar, ihtilâm olmazlar. Nitekim îmam-ı Taberani, İkrime yoluyla, Dineverî de Mücahid yoluyla îbn-i Abbas'dan şöyle rivayet ederler: "Hiç bir peygamber ihtilâm olmamıştır. Zira ihtilâm, şeytandandır."

+ Yorum Gönder
rüyalanamamak sorun mu