+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Yalan söylememek için kendime hakim olamıyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. patch41
  Üye
  Reklam

  Yalan söylememek için kendime hakim olamıyorum

  Reklam

  Yalan söylememek için kendime hakim olamıyorum Mumsema Daha çok gencim ve milyonlarca yalan söyledim söylememek için kendime hakim olamıyorum ve daha bir çok günah işledim ama artık yaptıklarımdan utanıyorum kendimden nefret ediyorum lütfen bana bi yol gösterin.

 2. Misafir

  Cevap: Lütfen yardım edin


  Reklam


  Selamun Aleyküm .

  Kardeşim eğer günah işlenen yerlere gidiyorsan veya arkadaşların seni zorla yalan söyleme zorunda bırakıyorsa onlardan uzak dur ki günah işlemekten uzak durasın Dini Ders veren yerlere gidersen kötülükten alıkoyulursun ANKEBÛT-45: (Bismillahirrahmenirrahim)Sana Kitap'tan vahyedileni oku ve namazı dosdoğru kıl. Gerçekten namaz, çirkin utanmazlıklar (fahşa)dan ve kötülüklerden alıkoyar. Allah'ı zikretmek ise muhakkak en büyük (ibadet)tir. Allah, yaptıklarınızı bilir.). Birde kendi aleyhinde aşırı gitme(Zümer 53. ayet De ki: “Ey kendilerinin aleyhine aşırı giden kullarım! Allah’ın rahmetinden ümidinizi kesmeyin. Şüphesiz Allah, bütün günahları affeder. Çünkü O, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.”) Yani kendi günahlarını durmadan söyleme dua et tövbe et

+ Yorum Gönder