+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ağzıma su vermedim guslüm kabul olur mu ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Muhammet57
  (Cezalı)
  Reklam

  Ağzıma su vermedim guslüm kabul olur mu ?

  Reklam

  Ağzıma su vermedim guslüm kabul olur mu ? Mumsema Selamun aleyküm kardeşler 2sorum var 1.gusul alırken normal abdest alıyodum ama ağzıma 1 kere verdim veya hiç vermedim gusulüm kabul olurmu ?
  2.göbek boşluğumu yıkadımı yıkamadımı bilmiyom sanırım yıkadım ama bilmiyorum gusulüm kabul olurmu ? 3 gün geçti

 2. Ebu Ducane
  Üye

  Cevap: Gusulüm kabul olurmu ?


  Reklam


  Göbek boşluğu yıkamak şart değil ama hanefi mezhebine göre ağzına ve burnuna su vermek zorundasın

 3. Muhammet57
  (Cezalı)
  Ağzıma ve burnuma su verdim kardeşim diyorumki gusuldeyken normal abdest alırken ağzıma su vermeyi unutum gusulum kabul olurmu yinede ?

 4. Ebu Ducane
  Üye
  Abdest sırasında su vermen şart değildir sünnettir ama gusülse su vermişsen guslün geçerlidir.

 5. al-Muwaḥḥidūn
  (Cezalı)
  gusülde ağıza 1 kere su verme farz diğer ikisi sünnettir. burna su vermedede aynıdır. ağıza 3 kere buruna 3 kere su verdikten sonra gusül tamamdır. gusülden önce namaz abdesti almak sünnettir. namaz abdestinde yanlışınız olursa gusülünüz yine kabul olur. orucluyken gusül alırken ağza ve buruna su verirken dikat etmeliyiz. birde cinsel uzvumuzla makatı temizlerken makatı fazla büzmeyelim makata su kaçarsa oruc bozulur alimlerin görüşleri vardır bu konuda Allahu alem.

 6. Muhammet57
  (Cezalı)
  Kardeşim tamamda başka bişey gusul alırken göbek boşlumu yıkadımı yıkamadımı diye düşünüyom ve 3gün geçti gusulum kabul olrumu yıkadımı yıkamadımı bilmiyorum 3 gün geçit ?

+ Yorum Gönder