Konusunu Oylayın.: Gusul abdesti almadan önce diş ipi kullanmadan sadece diş fırçalamak diş aralarına su geçmesi için yeterli midir?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Gusul abdesti almadan önce diş ipi kullanmadan sadece diş fırçalamak diş aralarına su geçmesi için yeterli midir?
 1. 18.Haziran.2016, 09:38
  1
  Millennium
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 02.Ekim.2014
  Üye No: 104772
  Mesaj Sayısı: 375
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 4

  Gusul abdesti almadan önce diş ipi kullanmadan sadece diş fırçalamak diş aralarına su geçmesi için yeterli midir?


  Gusul abdesti almadan önce diş ipi kullanmadan sadece diş fırçalamak diş aralarına su geçmesi için yeterli midir? Mumsema Normalde gusul abdesti öncesi hem diş fırçalar hem de diş ipiyle diş aralarını temizlerim emin olmak için. Ama oruç nedeniyle diş ipi kullansam istemeden ya yutkunurum ya da dişler kanayabilir yutarım diye düşünüyorum. Sadece diş fırçalamakla gusul için gerekli olan ağız temizliği tamamlanmış olur mu? Yani diş ipi kullanmasam gusul abdesti alırken ağızda suyun geçemediği yerler kalma riski olur mu?


 2. 18.Haziran.2016, 09:38
  1
  Millennium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Devamlı Üye  Normalde gusul abdesti öncesi hem diş fırçalar hem de diş ipiyle diş aralarını temizlerim emin olmak için. Ama oruç nedeniyle diş ipi kullansam istemeden ya yutkunurum ya da dişler kanayabilir yutarım diye düşünüyorum. Sadece diş fırçalamakla gusul için gerekli olan ağız temizliği tamamlanmış olur mu? Yani diş ipi kullanmasam gusul abdesti alırken ağızda suyun geçemediği yerler kalma riski olur mu?

 3. 19.Haziran.2016, 00:49
  2
  Ebu Ducane
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 06.Şubat.2008
  Üye No: 8931
  Mesaj Sayısı: 820
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 10

  Cevap: Gusul abdesti almadan önce diş ipi kullanmadan sadece diş fırçalamak diş aralarına su geçmesi için yeterli midir?
  Gusül alırken diş fırçasına ve ip kullanmaya hiç gerek yoktur abartmayalım çünkü yemek artıkları gusül almaya engel olmaz


 4. 19.Haziran.2016, 00:49
  2
  Devamlı Üye  Gusül alırken diş fırçasına ve ip kullanmaya hiç gerek yoktur abartmayalım çünkü yemek artıkları gusül almaya engel olmaz
+ Yorum Gönder