+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Küfre düşüren sözler söylemek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. islam934
  Üye
  Reklam

  Cevap: Küfre düşüren sözler söylemek

  Reklam  Cevap: Küfre düşüren sözler söylemek isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Küfre düşüren sözler söylemek
  Teşekkür ederim ağabey,sağolasın.

  Sık sık konuyu açıyorum ama şöyle ki
  elfazı küfür cümlelerinden birini bir kişi ağzından kaçırsa daha kelimeyi tam olarak bitirmeden dursa ve pişman olsa dinde çıkar mı??

 2. Misafir

  3 tane super otesi soru


  Reklam


  muzik dinledikten sonra muzik agzimiza takiliyor bazi muziklerde insani dinden cikaran sozler olabiliyor biz ise bu sozleri dogrulamadan,kulaga guzel geldigi icin,soyluyoruz bu dinden cikarir mi ?
  -kufre goturen bir sozu ya da bir isi biz bilmeden yaparsak ya da bilmeden soylersek dinden cikar miyiz ornegin birine kafir dedigimiz zaman dedigimiz musluman degilsin demek degil de bir laf bir saka ya da o anlik lakap olarak kullaniyoruz ?
  -bazi hadisler de anne baba rizasi almayan cennetin kokusunu 500 km den bile alamiyacak deniyor ama baska hadis de imani olan herkesin enin de sonun da cennete girecegi yaziyor ?

 3. arifselim
  Yönetici
  - İlk iki sorunun cevabı aynıdır. Müzik olsun veya başka şekilde sözler söyleniyor olsun imani açıdan asla öyle bir şey geçerli mazeret değildir. Şunu kesinlikle diyebiliriz ki bu sözler çok tehlikelidir. İnsan söylediğinden sorumludur.

  - Evet imanı olan herkes cennete girecektir sonunda. Ama bu tür ikazlar bu günahların ne kadar şiddetli ve ne kadar ağır olduğunu gösteriyor. Bir insanın bir an için bile olsa cennetten uzaklaştırılması veya bir kaç saniye bile olsa cehenneme sokulması küçümsenecek bir şey değildir.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12