+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İşyerinin malını kullanmak? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Yusem
  Üye
  Reklam

  İşyerinin malını kullanmak?

  Reklam

  İşyerinin malını kullanmak? Mumsema Selamın Aleyküm arkadaşlar.

  Ben bir gıda firmasında çalışıyorum. Gıda satışı yapan bir şitketin deposundan sorumluyum. Bize her ay mal geliyor ve ben sayıp depoya alıyorum. Depodan satış oldu mu içeriye bildiriyorum ve ona göre mal düşüyor kayıtlardan. Her ayın 1'inde personelinde içeriden mal satın almasına izin veriliyor.

  Benim şu an için, içeriden 5-6 koli mala ihtiyacım var acil olarak. Şimdi depo sorumluluğu bende ve ay sonunda bildirim yapacağım şu kadar mal var diye. Ben bu malı şimdi alıp, ay sonunda ki bildirimde ay sonundaki bildirimde aldığım malı ödeyerek bildirirsem günaha girmiş olur muyum? Deponun sorumlusu benim, yine de ay sonunu beklemek zorunda kalıyor muyum? Malı çalmıyorum sadece alıp, parasını ödeyeceğim ay sonunda yani 15 gün sonra.

  Bu günah olur mu?

 2. Ebu Ducane
  Üye

  Cevap: İşyerinin malını kullanmak?


  Reklam


  Yusem kardeş, hak sahibi zarar görmeyecek ama senin yapacağın hiledir yalandır.
  Az maddiyat için buna tenezzül etme

 3. Misafir
  maddiyat elde etmek için şey yapmadım. Zaten çayı ayın 1'inde alacağım inşallah. Daha erken alıp parasını o zaman versem diye düşünüdüm. Ama hileye giriyor diyortsanız bulaşmam.

 4. arifselim
  Yönetici
  Bunu yapman için mal sahibinden izin alman gerekir aksi takdirde böyle yapman caiz değildir. Orda konulan kurallar neyse uyman gerekir.

+ Yorum Gönder