+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Evli insanla yapılan zina yapan bekar genç bu günahından nasıl kurtulur Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. dertli34
  Üye
  Reklam

  Evli insanla yapılan zina yapan bekar genç bu günahından nasıl kurtulur

  Reklam

  Evli insanla yapılan zina yapan bekar genç bu günahından nasıl kurtulur Mumsema Bunları söylemek benim için çok zor ama malesef hataya düşmem diyen ben düştüm bir keresinde aynı durumda kaldım reddedip yoluma baktım ama yıllar sonra nasıl başka biri ile bu hatayı yaptım anlayamadım evet hatalıyım çünkü çok büyük oyuna geldim ve bu tuzağa düştüm bu insanın eşini tanıyorum karşılaşınca mahcup oluyorum zaman sonra karısı ile bağımı tamemen kopardım konuşmuyor ve yolda görünce yolumu degistiriyorum bu benim vicdanımı rahatsız ediyor işin içinde birde kul hakkı varmış ki bu daha zor ben bu insana nasıl derim eşinle zina ettim diye bizim mahallede ki imama sordum bu söylenmez zaten dedi onun işi Allah â kalmış dedi yakında nişanlanacagım ailem uygun birini buldu kaldı ki ben evliliği bile haketmeyen yararsız bi adamın o hatayı yaptıktan sonra yaşamanın bile hiçbir anlamı kalmadı benim için

 2. Cömert Oğuz
  Devamlı Üye

  Cevap: Evli insanla yapılan zina yapan bekar genç bu günahından nasıl kurtulur


  Reklam


  İlk yapacağın iş Allah'a tövbe etmendir. Ama çok pişmanlık duy ve Allah'a bir daha yapmayacağına söz ver.
  O zaman Allah seni affedebilir.

  “Zinaya yaklaşmayın. Çünkü o, son derece çirkin bir iştir ve çok kötü bir yoldur.” (İsrâ, 17/32)

  Ama yapılan bu işten pişman olunmuş, tevbe edilmişse -inşaallah- bu günah bağışlanacaktır. Önemli olan kişinin durumunu düzeltmesi ve güzel işler / amel-i sâlih yapmasıdır.

  Buna göre cahillik, gençlik vs. gibi herhangi bir sebeple zina yapmış ama sonra bu günahtan pişman olup tevbe etmiş ve güzel davranışlar sergilemeye başlamış biri ile evlenmekte bir sakınca bulunmamaktadır.

  Çünkü Nûr suresinin üçüncü ayetinde: “Zina eden bir erkek ancak zina eden veya Allah’a eş koşan bir kadınla evlenebilir. Zina eden bir kadın da ancak zina eden veya Allah’a eş koşan bir erkekle evlenebilir. Evlenmenin bu türlüsü müminlere haram kılınmıştır.” hükmünün yanı sıra, yine bu surenin 5. ayetinde tevbe edip, kendisini düzeltenlerle evliliğe müsaade edilmiştir. Ayet şöyledir:

  “Ancak, bunun ardından tevbe edip düzelen kimseler için söz yoktur. Çünkü Allah bağışlayıcıdır, merhametlidir.”

+ Yorum Gönder