+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Guslüm kabul oluyormu Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Acilcevap
  Üye
  Reklam

  Guslüm kabul oluyormu

  Reklam

  Guslüm kabul oluyormu Mumsema 2 gun once gusletme için banyoya girdim vesveseye düştüm ve sonunda oldum kabul olmamış gibi bir his düştü 3 gundür aldım ve bugun yine aldım once sunnetleriyle aldım sonra kuru yer kaldı gibi geldi sonra tekrar girdim farzlarından almak için üç agza verdım ayrıca orucum uc defasında da gargara yaptım bogazımda burnuma verdim 3 defa ama birez nezleyim ve burnuma verdigimde sanki az olmamış gibi hıslere kapılıyorum.bunu defalarca tekrar atim guslu tamamlamadan sonunda agza3 burna 3 verdim gargara yaptım burnu cekebildigimce cektim oldum cıktım heryeri yıkap sonra koltuk altımı aca yıkadımmı yıkamadımmı gibi vesveseye dustum sonra avcuma bir avus su alıp sıerdum gusüm kabul olurmu sizce


 2. Bekirhan
  Emekli

  Cevap: Guslüm kabul oluyormu


  Reklam


  Kardeşim aklına geldiği zaman kalan yeri yıkarsan gusulün kabul olur.

 3. Misafir
  tam yıkamak deil elime su aldım surdum o bölgeye sonucta ıslandı

  guslederken yanımda bırı olursa gusul kabul olurmu

 4. arifselim
  Yönetici
  Gusülden sonra eğer unutulan bir yer var ise sadece o kuru yerin yıkanması yeter tekrar gusül almaya gerek yoktur. Buruna su verirken çok zorlamaya gerek yoktur. Asıl olan sadece burnun içine su girmesidir bu yeterli olur.

 5. Acilcevap
  Üye
  Tesekkutler kardeslerim

 6. Faruk
  Üye
  Selamun Aleyküm öncelikle şunu bilinki 6 haftadır kafayı yiyorum ve delircem her günüm bu yüzden huzursuz geçiyor sorum şu:
  Ben İslam'ı inanan biriyisiyim fakat şimdi diğer dinleri aklıma getirince doğru deilse veya ya bununki doğruysa gibi soruları düşünüyorum fakat hiçbi zaman İslam'daki birşeye yanlıs diyemem şüphede Dinden çıkmak yoktur fakat ben öğrendiğim halde hala böyleyim ve sabah kalktıgımda ihtilam olsam hemen panik yapıp gusul alırım fakat şimdi bu guslüm kabul olurmu ? bunu bilmek istiyorum.

  S.A arkadaşlar öncelikle 6 haftadır bu sorunlarla yasıyorum cevap vercek biride yok lütfen yardım edin ben İslam'a sonuna kadar inana birisiyim fakat şimdi diğer dinler vs. düşününce kendi kendime sorular sorar oldum ve biliyorum şüphe insanı Dinden çıkarmaz fakat ben araştırma yaptıgım halde hala böyleyim ama şuan ölsem ilk işim Kelime-i Şahadet getirmek şimdi sorum şu ben böyleyken sabah kalktıgımda ihtilam oldugumu görsem direk gusul alırım fakat ben şimdi aldıgım gusul sayılırmı ve tekrar almama gerek varmı ?

 7. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Bu tür şüphelerden kurtulmak için ilmini arttır. Dini kaynaklardan bilgilerini arttırman gerekir. İbadetlerini ihmal etme. İman ettiğin halde aklına gelen şüpheler olursa euzu besmele çek ve bunları önemseme. Normal guslünü aldın mı elbetteki kabul olur Allah'ın izniyle.

+ Yorum Gönder