+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden YouTube'de Korsan Yazılım Kullanarak Video Üretmek Ve Para Kazanmak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. isimsizbiri
  Üye
  Reklam

  YouTube'de Korsan Yazılım Kullanarak Video Üretmek Ve Para Kazanmak

  Reklam

  YouTube'de Korsan Yazılım Kullanarak Video Üretmek Ve Para Kazanmak Mumsema Selam abilerim, ablalarım kardeşlerim. YouTube sitesinde çektiğimiz videoyu korsan yazılımlarla çeksek ve bu korsan yollarla çektiğimiz oyun videosunu veya herhangi bir kendi ürettiğimiz videodan para kazansak kul hakkına girmiş olurmuyuz ?

 2. arifselim
  Yönetici

  Cevap: YouTube'de Korsan Yazılım Kullanarak Video Üretmek Ve Para Kazanmak


  Reklam


  Selamun aleykum. Korsan yazılım dediklerin eğer kullanım yasağı olan yazılımlar ise izinsiz veya satın almadan kullanmak caiz değildir.

 3. isimsizbiri
  Üye
  Kullanım yasağı derken yani şöyle, Bu bir video çekme programı isimi Fraps param olmadığı için crack yani " korsan, kaçak " yolla kullanacağım. Ve video düzenleme programı Sony Vegas Pro 'yuda "korsan, kaçak " kullanacağım caizmi , caiz değilmi ? teşekkür ederim.

 4. Gerçek İslam
  Üye
  Kendiniz için bir adet edinmişseniz bu kul hakkı olmaz, ancak çoğaltıp satmaya başlarsınız o zaman kul hakkı taalluk eder. Misâlen kişi gidip birinden korsan halde program alacak olsa bu alan kimseye haram olmaz ancak dolaylı yoldan satan kimse kullanmakla değil de satmakla kul hakkına girdiğinden, alıcı kul hakkına girmeyecekse de satanın kul hakkına girmesine sebep olacağından tavsiye edilmez. Aynı şekilde diğer telif hakkı içeren meselelerde de bu böyledir. Netice itibari ile; Lisanssız şekilde bunu edinip kullanmanız kul hakkı olmaz. Dolayısı ile geçmişte lisanssız kullandığınız programlar içinde para ödemeniz gerekmez. Devletin telif hakkı kanunları vatandaşlık görevi ile ilgili kanunlardır, dini kanunları bağlamaz.

 5. Gerçek İslam
  Üye
  Ha Bu arada, Kul hakkı meselesinde Müslüman kafir gibi bir ayrım olmaz, herkes Allah’ın kulu olduğundan herkesin sadece yaratılmış olmakla kazandığı kul vasfı vardır ve dolayısı ile her kulun hakkı vardır.

 6. isimsizbiri
  Üye
  Hocam teşekkür ederim. Peki bu korsan yazılımı çoğaltıp satmıyacamda bu korsan yazılımla video yapıcam. Fakat yaptığım videodan para kazancam kul hakkı olurmu ?

 7. arifselim
  Yönetici
  Bir soru sorduktan sonra 24 saat içerisinde cevap verilmezse o zaman sorunu tekrar edebilirsiniz. Burası islami bir forumdur ve kuralları vardır. Kendi özel kullandığınız skype ortamı değildir. Aksi takdirde engellenirsiniz.

  Sorunuza gelince değerli kardeşim; telif hakları saklı tutulan ve kullanılmasına sahiplerinin izin vermediği pragram ve videoları kullanmak caiz değildir.

 8. isimsizbiri
  Üye
  Hocam şöyle program , Programın isimi Fraps ve vidoe kaydetme programı sahipleri bunu parayla satıyor ve param yetmediği için alamıyorum ve internette yükleyecem kaçak yollarla yani korsan fakat param yetmediği için. Sony Vegas Pro isimli video düzenleme programınıda param yetmediği için alamıyorum ve bu programlarla video çekip YouTube'den para kazanıcam internetten kaçak yollarla korsan yükleyeceğim, fakat parasını veren programı alabiliyor yani.

+ Yorum Gönder