+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İçimden bir ses senin imanın yok diyor. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. yolcu16
  Üye
  Reklam

  İçimden bir ses senin imanın yok diyor.

  Reklam

  İçimden bir ses senin imanın yok diyor. Mumsema Öncelikle herkese hayırlı günler. Konuya nerden başlasam bilmiyorum yaşım 23 önceden içki içen sadece Allah, ahiret, peygamber inancı olan ama hiç bir ibadeti yerine getirmeyen birisiydim. Şimdi içkiye tövbe ettim bir süredir namaz kılıyorum ve günah bildiğim her şeyden uzak durmaya çalışıyorum bildiğim sünnetleri yerine getirmeye çalışıyorum kalben inanıyorum ama içimde bir haftadır bir boşluk oluştu senin inancın, imanın yok Allah'ı mı kandırmaya çalışıyorsun sen? (Haşa) Allah senden ümidini kesti diye içimde sürekli bu sesler yankılanıyor içim bomboş sanki arafta gibi hissediyorum kendimi şeytan vesvesesi midir nedir bilmiyorum ama inancım yok mu benim diye sorgulatıyor Kuran Meali okurken de Allah neden böyle demiş çok saçma değil mi bu yazan( Allah affetsin aklıma gelen kurduğum cümle için) diye aklımdan bu cümleler geçiyor daha önce başına gelen böyle boşluğa düşen var mıdır varsa yorumlarıyla yardımcı olabilirlerse Allah onlardan razı olsun.

 2. beytullah
  Üye

  Cevap: İçimden bir ses senin imanın yok diyor.


  Reklam


  vesvesedir kardeşim aldırış etme bol bol dua et namaz kıl KURANI KERİM oku

 3. Ahmet28
  Üye
  Vesvesedir. Şeytan aynı taktikle bir çok kişiyi namazından etmiştir. Böyle böyle vesvese vererek namazdan,Kur'an'dan soğutmaya çalışabilir şeytan. Unutmamalı ki : boş odaya hırsız girmez.

+ Yorum Gönder