+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden 13 yaşındayım orucumu bozdum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. HasanEmir
  Üye
  Reklam

  13 yaşındayım orucumu bozdum

  Reklam

  13 yaşındayım orucumu bozdum Mumsema ben 13 yaşındayım ve orucumu bozdum maalesef. çok pişmanım. sahurdan önce saat 12 gibi karnım çok ağrıyordu hemen yattım uyudum. Bu arada ben konyadayım sahur 3.30 gibi bitiyor. annem 2.30 gibi kaldırdı ama hala karnım ağrıyordu annemin yaptığı tostu yedim birazda su içtim ama az. karnım ağrıyodu çünkü. karnımın ağrısı ve uykususuzluk sebebi ile hemen yattım. Yatarken su içeceğim diyordum ama hemen uyuyuvermişim. Sabah kalktım ateşler içerisindeyim yüreğim yaniyodu resmen. Dayanmaya çalıştım 1 saat dayandım ve maalesef su ile orucumu bozdum. Rüyalanma yaşamıyorum ama meni geliyor. Ne yapmam gerek. Hanifi mezhebindenim ama orda 61 gün ben şafi olmak istesem olur muyum? yardım edin çok pişmanım bozduğum için çok rahatsızım

 2. AmiralBristol
  Devamlı Üye

  Cevap: 13 yaşındayım orucumu bozdum


  Reklam


  Eğer gerçekten bir rahatsızlığın var ise keşke bunu ailenle bir tartışsaydın belki doktor önerisi ile oruç tutmayabilirdin. Rüyalanma ve boşalma yaşanmadan meni zor gelir. Meni fışkırarak ve zevk vererek çıkar.

 3. HasanEmir
  Üye
  Öncelikle cevap verdiğin için çok teşekkür ederim. Mastürbasyon nefsime yenik düşüp yapıyorum ve evet dediğiniz özelliklerde çıkıyor. Karnım ağrıdığında teravih namazından sonra Gece 12 gibi başladı. Nasıl olsa geçer düşüncesi ile takmamaya çalıştım. Sahurda da karnım ağrıdığı için fazla su içemedim. Sabah kalktığımda inanılmaz derece yüreğim yanıyodu dediğim gibi. Kefaret ödemeden direk kaza orucu tutsam olur mu? Şafii olurum bunun için.

 4. arifselim
  Yönetici
  Geçmiş olsun. Oruçluyken bilerek meniyi getirmek yani mastürbasyon yapmak orucu bozar ve bir gün kaza gerektirir. Rahatsızlanıp oruç tutamayacak duruma gelirsen o zaman orucunu bozabilirsin. Bunun içinde kefaret değil sadece bir gün kaza tutman gerekir.

+ Yorum Gönder