Konusunu Oylayın.: Senedi olmayan tasavvuf ve tefsir kitaplarında geçen hadislere nasıl yaklaşmalıyız ?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Senedi olmayan tasavvuf ve tefsir kitaplarında geçen hadislere nasıl yaklaşmalıyız ?
 1. 07.Haziran.2016, 02:10
  1
  ebuammara
  Emekli

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 13.Mayıs.2016
  Üye No: 108488
  Mesaj Sayısı: 55
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 0

  Senedi olmayan tasavvuf ve tefsir kitaplarında geçen hadislere nasıl yaklaşmalıyız ?


  Senedi olmayan tasavvuf ve tefsir kitaplarında geçen hadislere nasıl yaklaşmalıyız ? Mumsema Mesela İmam Şarani , Ölüm Kıyamet Ahiret Ve Ahirzaman Alametleri , İbrahim Hakkı Hazretleri , Marifetname , Ahmed Bîcan , Envâr'ul-Âşıkîn , Ebü'l Leys Semerkandi , Tenbihü'l Gafilin Bostanül Arifin . Bazı hadislerin senedi ve sıhhati hakkın bilgiler olmaya biliyor bu hadis ve bilgilere nasıl yaklaşmalıyız ?


 2. 07.Haziran.2016, 02:10
  1
  ebuammara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Emekli  Mesela İmam Şarani , Ölüm Kıyamet Ahiret Ve Ahirzaman Alametleri , İbrahim Hakkı Hazretleri , Marifetname , Ahmed Bîcan , Envâr'ul-Âşıkîn , Ebü'l Leys Semerkandi , Tenbihü'l Gafilin Bostanül Arifin . Bazı hadislerin senedi ve sıhhati hakkın bilgiler olmaya biliyor bu hadis ve bilgilere nasıl yaklaşmalıyız ?

 3. 07.Haziran.2016, 03:25
  2
  Muslim
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 05.Nisan.2016
  Üye No: 108202
  Mesaj Sayısı: 47
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1

  Cevap: Senedi olmayan tasavvuf ve tefsir kitaplarında geçen hadislere nasıl yaklaşmalıyız ?
  esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berekatuh. biiznillah tedbirli yaklaş, kaynağını araştır. her gördüğüne inanma. mesela bi uydurma hadis var başınız sıkıştığında kabir ehline müracaat edin diye. böyle uydurulmuş hadisler içerebilir ALLAH u alem. eğer biraz bilgin varsa hadisciler hakkında, kütübü sitte, müsned, muvatta vb işin daha kolaylaşır ALLAH 'ın izni ile.


 4. 07.Haziran.2016, 03:25
  2
  Muslim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye  esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berekatuh. biiznillah tedbirli yaklaş, kaynağını araştır. her gördüğüne inanma. mesela bi uydurma hadis var başınız sıkıştığında kabir ehline müracaat edin diye. böyle uydurulmuş hadisler içerebilir ALLAH u alem. eğer biraz bilgin varsa hadisciler hakkında, kütübü sitte, müsned, muvatta vb işin daha kolaylaşır ALLAH 'ın izni ile.
+ Yorum Gönder