+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ramazan'da sıkıntılarım iyice arttı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Bluelink
  Üye
  Reklam

  Ramazan'da sıkıntılarım iyice arttı

  Reklam

  Ramazan'da sıkıntılarım iyice arttı Mumsema Arkadaşlar ben sürekli ibadet yapmak istiyorum ancak bu isteğimi hiçbir zaman gerçekleştiremiyorum. Nedeni ise şunlar:
  Öncelikle organım Ramazan'ın başından beri şehvetleniyor ama kalkmıyor, ve ben hep birşeyler akıyormuş gibi hissediyorum özellikle uyurken çok sıkıntı oluyor ve cenabet geziyormuş gibi hissetip gusul alıyorum. Önceden böyle bir sıkıntım yoktu Ramazan'da başladı. Bu da namazımı kılmama engel oluyor. Boşalmasam bile cenabet gibi geliyor bana. Dini kitaplar okumak istiyorum sonra aklıma direkt cenabet olma ihtimalim olduğu geliyor. Bu beni gerçekten çok yıpratıyor. Şimdiye kadar ne gönül rahatlığı ile ibadet yapabildim ne de kafam rahat bir şekilde başka işlerle uğraştım.
  Yok mu bunun bir çaresi. Veya derdim nedir ? Şimdiden teşekkürler.

 2. Cömert Oğuz
  Devamlı Üye

  Cevap: Ramazan'da sıkıntılarım iyice arttı


  Reklam


  Kardeşim meni gelince cenabet olunur. Sen avretin ıslak mı yoksa değil mi diye kontrol et . Bunlar vesvesedir. Kontrol et emin ol. Meni geldikten sonra organda uyuşma olur. uyuşma olmamışsa cenabet değilsindir. Bişeler akıyomuş gibi hissedince Organını kontrol et akıyo mu diye.

 3. arifselim
  Yönetici
  Selamun aleykum kardeşim. Bunun çaresini sen kendin ifade ediyorsun zaten. Cünüp olmadığın halde öyle hissediyorum diyorsun. Yani kendi kendine işkence ediyorsun. Olmayan birşeyden dolayı Allah hesap sormazken ve bu durumlardan dolayı günah bile yazılmazken sen kendini sıkıntıya sokuyorsun. Cünüp olma durumları bellidir bunlar kesin olmadıkça asla gusül abdesti alma.

+ Yorum Gönder