+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kayıp eşya şeytandan mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Wakabayashi
  Devamlı Üye
  Reklam

  Cevap: Kayıp eşya şeytandan mı?

  Reklam  Cevap: Kayıp eşya şeytandan mı? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Kayıp eşya şeytandan mı?
  Koku var mıydı?
  Kuruduğunda böyle sertlik iz felan kaldı mı?

  Bunlar barizse gusletmelisin...

  Bunlar yoksa da ve emin değilsen de gusletmesen de olur kardeşim korkmana gerek yok Allah Rahman ve Rahim'dir.

  Ama için genede mutmain olmuyorsada gir duşa guslet.imkanın yoksa da emin değilsen de Allah Rahman'dır Rahim'dir kardeşim.

 2. Bekirhan
  (Cezalı)

  Cevap: Kayıp eşya şeytandan mı?


  Reklam


  Kardeşim gusul almak istemiyorum artık Şöle oldu emin deyilim ama şimde baktım 8saat geçti ama baktım sertleşme yok bide emin deyilim

 3. Wakabayashi
  Devamlı Üye
  Koku var mı peki?koku yapıyorsa almalısın anlaşılır koku yoksada su serp oraya günlük yaşantuna dön

 4. Bekirhan
  (Cezalı)
  kardeşim kokluyom ama menimin kokusumu emin deyilim rüyamda kadını gördüm dayanamadım yeminliydim bide bacaklarını eledim 5 saniye felan töbe yarabim valla üzüldüm nyse gusul almam gerekirmi sadece bacaklarını eledim ?

 5. Wakabayashi
  Devamlı Üye
  Peygamberimiz emin olmadı mı su serpermiş azcık ve üstelemez vesvese yapmazmış hadisi şimdi bulamadım ama okumuştum böyle bir hadis

  Ayrıca peygamberimiz cunupken yer-içermiş iki namaz arasını geçirmeden de gusl edermiş hadislerde öyle yazıyordu hatırladıpım kadarı ile hadislere bak istersen kardeşim

 6. Wakabayashi
  Devamlı Üye
  Kardeşim aşağıdaki hadise göre gusletmen gerek sanırım konuya hakim arkadaşlar cevaplarlar.

  Resulullah (s.a.v.)'a: "Bir kimse elbisesinde ıslaklık bulsa, ancak ihtilam olduğunu hatırlamasa yıkanması gerekir mi?" diye soruldu.

  Resulullah (s.a.v.): "Evet gerekir" diye cevapladı.

  Sonra ihtilam olduğunu görüp de yaşlık göremeyen kimseden soruldu. Resulullah (s.a.v.): "Ona gusül gerekmez" dedi.." (Ebu Dâvud, Taharet 95; Tirmizî, Taharet 82)

 7. deryacik93
  Üye
  Allah razi olsun kardesim dunden beri yazilarini eksik etmedin,

 8. Wakabayashi
  Devamlı Üye
  Allah senden de ve cümlemizden de razı olsun kardeşim.amin.teşekkürler...

 9. Wakabayashi
  Devamlı Üye
  Bekirhan kardeşim benim ilk yazdıklarım ıslaklık olmadığı durum içinmiş.ıslaklık olduğunda ise;


  Rasulullah (s.a.v.)'a: "Bir kimse elbisesinde ıslaklık bulsa, ancak ihtilam olduğunu hatırlamasa yıkanması gerekir mi?" diye soruldu. Rasulullah (s.a.v.): "Evet gerekir." diye cevapladı. Sonra ihtilam olduğunu görüp de yaşlık göremeyen kimseden soruldu. Rasulullah (s.a.v.): "Ona gusül gerekmez." dedi.."(Ebu Dâvud, Taharet 95; Tirmizî, Taharet 82) Uykudan uyanan kimse, yatağında, çamaşırında veya bedeninde bir yaşlık görürse : Eğer rüyada cinsel ilişkide bulunduğunu hatırlıyorsa, gusletmesi gerekir. Yaşlığın meni olup olmamasında şüpheye düşmesi bir önem taşımaz. Ancak ihtilam olduğunu hatırlamadığı takdirde, yaşlığın mahiyetinin ne olduğu üzerinde durulmaz ve gusül gerekmez. Çünkü akıntının şehvetle geldiği bilinmemektedir. Bu mesele İmam Ebû Yusuf'a göredir. İmamı Azam ile İmam Muhammed'e göre, gelen akıntının mezi olduğunu anlıyorsa, gusl etmesi gerekmez. Fakat meni olduğunu biliyor veya şübheye kapılıyorsa, gusletmesi gerekir. İhtiyata uygun olan da budur. Onun için fetva buna göredir. Yatağından uyanıp kalkan kimse, ihtilam olduğunu hatırladığı halde, tenasul organında bir yaşlık görse, gusletmesi gerekir.

 10. Bekirhan
  (Cezalı)
  Tm kardeş başka bişe sorcam yerimde oturuyorum kuzenle film izliyorum yani oturdum yerde bi ıslaklık oluyor hiç bir şey yapmıyorum ama ıslaklık oluyor termi diye düşünüyorum yoksa menimi diye düşünüyom ama bilmiyorum yarın ramazan ayı gusul alamam artık bana yardım et kardes

 11. Wakabayashi
  Devamlı Üye
  Bekirhan kardeşim hadisten anladığım kadarı ile gusletmen gerek hem rüyada cinsel temas olmuş(ihtilam olduğunu hatırlıyorsun yani)

  Duşa Git 10dk yıkan(guslet) çık kardeşim en iyisi :D

 12. Misafir

  Reklam


  Kardeşim gusletim ama yine rüya görürsem diye artık korkuyorum ben bekirhan bu arada

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12