+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Küfre sebep olmuş olabilirim Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Poaak
  (Cezalı)
  Reklam

  Küfre sebep olmuş olabilirim

  Reklam

  Küfre sebep olmuş olabilirim Mumsema Çok yanlış şeyler yapmış olabilirim yengemle uğraşıyordum ağzından galiba küfür çıktı. Abime müslüman mısın dedim sinirli iken değilim dedi.Bu insanları uyarmak benim sorumluluğum mu?Dinlerine bir zarar gelmiş midir? Lütfen benim için önemli.

 2. Şems-i Tebriz
  Genç Sufi

  Cevap: Küfre sebep olmuş olabilirim


  Reklam


  Önce kendi imanınla ilgilen.Kendini düzelt daha sonra başkalarını.Hala bu tür sorular kafandaysa çok eksiksin demektir.Kendin bu kadar eksikken nasıl başkaları seni dinlesin?Doğru düşün...Unutma doğru düşünen kendini kötü hissetmez ve kolay kolay hata yapmaz...Uzaklaş biraz çevrenden başka şeylerle ilgilen...Kitap oku,yazı yaz,çık dışarı hava al....İnsanları uyarmak için illa sözlerinle dine çağırman gerekmez.Bırak sana bakıp imrensinler öyle biri ol...

 3. Poaak
  (Cezalı)
  Bugün ben kötü bir gün geçiriyorum.Artık o kadar fazla daraldım ki ağladım çok bunalım var bende.Annem benim küfre düşürücü şeyler söyledi derdimi ona anlattım. Sonra telefona bakmak küfür olabileceğini düşündüm yinede baktım. Namaz kilmadan öylece oturmak günah olabilir ben şuan oturuyorum. Ben ne yapacağım? Gerçekten acayip daraldım. Ailemle mesela muhabbet etmek istiyorum ama onlar küfre düşmüş olabileceğinden konuşmuyorum. Konuşabileceğim arkadaşım da yok. Hergun küfre düşmüş olabilirim diye tövbe ediyorum ama artik dayanamıyorum.Çok daraldım,küfre bile düşmüş olabilirim.Annem babami aradı bende benimle ilgilensinler diye birşey demedim.Küfre düşmüş olabileceğim halde durdum bu başka şeyler oldu o yüzden.Daha neler var.Ne yapayım? Azıcık rahatlamak,sakinleşmek istiyorum.

+ Yorum Gönder