+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Günahı Başkasına Söylemek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1stwarrior
  Devamlı Üye
  Reklam

  Günahı Başkasına Söylemek

  Reklam

  Günahı Başkasına Söylemek Mumsema Merhaba. Biliyorsunuz bazı hadislerde günah işlersek başkalarına anlatmamamız, işlediğimiz günahı Allah ın örttüğü ve bizim o örtüyü başkasına anlatarak kaldırdığımız söyleniyor. Allah'ın örttüğü günahları öbür dünyada affedeceği ama başkasına duyurursak affedilmeyeceği söyleniyor.

  Şimdi benim sorularım şunlar;

  Ben bu foruma girip işlediğim günahları ve ne yapmam gerektiğini yazıp sorsam günahımın örtüsünü kaldırmış olur muyum? Siz beni tanımıyorsunuz bende sizi..

  İkinci sorumsa mesela bir insan zina yaptı ve hava atmak için başkalarına anlattı. Ardından çok pişman oldu ve tövbe etti. Şimdi bu insanın günahı affedilmeyecek mi başkalarına söylediği için ?
  Bu arada yanlış anlaşılmasın ben zina yapmadım, günümüzde çoğu insan zina yapıp hava attığı için öylesine sordum. Yanlış anlaşılsada zaten sorun olmaz, ben sizi tanımıyorum sizde beni.. umrumda olmaz

 2. Misafir

  Cevap: Günahı Başkasına Söylemek


  Reklam


  Allahın affetmeyeceği günah değildir. Başkasına anlatılmışsa tövbe edin bir daha anlatmayacağınıza. ALLAH affeder. Zina zaten büyük günahlardan biridir günahını anlatsa Allah o kişiyi affetmez tövbe etmedikçe.

+ Yorum Gönder