+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Tarif edilemez sarhoşluk Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. NurIsik
  Üye
  Reklam

  Tarif edilemez sarhoşluk

  Reklam

  Tarif edilemez sarhoşluk Mumsema Selamn aleykum kardesler,

  Bildiginiz gibi benim su an en büyük arzum evlenmek. Bunun icin arayip arastiriyorum sürekli. Fakat evlenemem artik bana okadar SIKINTI olmaya basladiki, ruhum ve kalbim hergün sarhoscasina bana yük oluyorlar. Dogru dürüst nefes bile alamiyorum, sanki gögsüm daralmis gibi hissediyorum. Sürekli zikir halindeyim, salavatlar okuyorum, yolda, tenefüsde heryerde zikir cekiyorum, fakat bendeki SIKINTI gitmiyor. Ve bu aylardir sürüyor. Simdiden böyleyim, bide görüsmek icin bir kiz buldummu bu sefer iyice cigirdan cikarim. Zaten ilk görücü usülünde ögle oldu. Heyecanimi ve SIKINTIMI 3 ay yenemedim. Ne yapacagimi bilmiyorum kardesler. Isterdimki bu evliligi tefekkür ile sakin bir sekilde yapayim, fakat kalbim ve aklim laf dinlemiyor, sakinlesmiyor. Gece gündüz beni mesgul ediyorlar. Benim ülkemdede türk psikologda yok.

  Neyi yanlis yapiyorum?

 2. Şem'a
  YÖNETİCİ

  Cevap: Tarif edilemez sarhoşluk


  Reklam


  Kardeş sen hep aynı konuları açıp duruyorsun sana tavsiyemiz iyi bir doktora git bizim sana önerebileceğimiz sadece Allaha gereği gibi tevekkül etmendir.

 3. NurIsik
  Üye
  Kardes. Avrupada yasiyorum. Burada müslüman psikolog yok. Müslüman olmayan bir psikolog bana nasil yardim edebilir? Ancak ya ilac verecek yada disari git gez toz diyecek.

 4. Şem'a
  YÖNETİCİ
  Olsun psikolojik tedavi görmek zorundasın doktor müslüman olması şart değil

 5. Misafir
  bu kadar heyecanlanma sonuçta evleneceğin kişide insan cennete giderseniz ahiretteki eşin olacak ona Allah'ın bir nimeti olarak bak. ve evlenmeye bu kadar takma, kafanda büyütmezsen zaten kolay geçer eğer sorunun burada konuşulmuyacak bir şeyse bir psikoloğa git.inşallah sorununu çözersin.

 6. NurIsik
  Üye
  Ah kardeslerim ah. Evlenmeye cok ihtiyacim var, fakat korkarim her görücü usülüne gitdigimde yine aylarca kendime gelemiyecegim. Ne yapsam kardesler. Bir tarafdan evlenmeye cok ihtiyacim var, bir saat bile ertelemek istemiyorum. Okadar dua etdimki, o kadar istedimki. Ama öte yandanda denedigimde dedigim gibi sanki sarhos oluyorum, felc oluyorum. Yasimda gitdikce ilerledi, aile sahibi olmak istiyorum cok uzun zamandan berli.

 7. rana
  Aciz Kul
  Evlilik güzel oldugu gibi, kimileri icin bir imtihan olabilir. Bu yüzden hayirlisini dile.
  Kendini gelmen icin Nurettin Yildiz Hocamizin tavziyesi günü doluca yasaman, bu Allah ile mesgul olmak olabilir ve düzgün bir arkadas sohbet ortamlari olabilir, ilme ver kendini.
  Kardesim, islam cemaatlerin toplandigi camiler avrupada cok yer var.
  Sen hasta degilsin, bu hale kendi kendine getirmen ruha zülümdür. Hadisler oku. Efendimizin tavziyelerini oku.
  Söyle düsün. Allah ol derse ancak olur. Ve günü saati ve zamanin en hayirlisini bilen Allahtir.
  Imanin Allaha güvenmeyi ögretir. Sen hayatini devam yasa, bir isle mesgul ol, ve seytana firsat verme. O ruhunu ne kadar daraltmasina izin verirsen o kadar Allaha dua ediyorum diye isyana ulasirsin Allaha muhafaza.
  Herseyde bir hayir var. Ayetlerle mesgul ol. Türkce aciklamasini oku.
  Dedigim gibi senin yapabilecegin, gününü dolu yasamak, aile büyüklerini ve ordaki camilerdeki büyüklerden bu konuda yardim istemen.
  Gerisinide Allaha birakmayi bilmeli Müslüman.

  vesSelam. 8. NurIsik
  Üye
  Peki sizce evliliye giriseyimmi daha bekliyeyimmi? Yoksa kendimdeki bu daralmaya ragmen yinede evlenmeyi deniyeyimmi?

 9. Wakabayashi
  Devamlı Üye
  Allah onca nimet vermiş,yaratmış kulum demiş.Kaniatı önüne sermiş.Allah bu arzunu senden esirgeyecek değil.Hep aynı istekler,hep aynı arzular...insan işte..'nefs..! dünyadan hep böyle böyle gelip geçmiş gitmiş...

+ Yorum Gönder