+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bayanlar adet döneminde KURAN okuyabilir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Firdevscennet
  Üye
  Reklam

  Bayanlar adet döneminde KURAN okuyabilir mi?

  Reklam

  Bayanlar adet döneminde KURAN okuyabilir mi? Mumsema Mrb.benim 50 yillik hocam adetliyken KURANI KERIME dokunulmaz diyor ve ben bi ara camiye KURAN okumaya gittim ordaki bayanlar adet olunca ellerine doktr eldiveni takip KURAN okuyorlardi hocada bu sekilde okunur hicbirsey olmaz diyordu. benimde bildigim ne namaz kilir ne kuran okunur ne oruc tutulur .sizce hangisi dogru bayanlar adetliyken KURAN okuyabilirmi.

 2. Şem'a
  YÖNETİCİ

  Cevap: Bayanlar adet döneminde KURAN okuyabilir mi?


  Reklam


  Hak olan dört mezhebe göre adet olan bir kadın Kur'anı elleyemez, okuyamaz ve camiye giremez.

 3. Firdevscennet
  Üye
  Yapanlar hoca tarafindan izin alarak yapiyorlardi yani yalnis oldugunu bilmiyorlardi o zaman butun gunah hocayami gidiyor

 4. Şem'a
  YÖNETİCİ
  Hoca asıl sorumludur ama araştırmadan ona uyanlarda sorumludur. Hanefi veya Şafii mezheplerine uyan bir Müslüman kendi mezhebinin ilmihalini okuması farzdır neden okumuyor?

 5. Firdevscennet
  Üye
  Evet hanefiydi KURANIN cogunu ezbere bizlere okurdu bizde onu takip ederdik ama oyle bi durumu kackez gordum sordum bana. Boyle dediler asil kuran dersimi aldgm yasli hocama sordum yooooookk yavrum asla olmazz gunahh dedi bende daha devam etmedim oraya

 6. Şem'a
  YÖNETİCİ
  Hanefi iseler, Diyanet islam ilmihali kadın hallerine bakınız orada yazar veya her hangi bir Hanefi ilmihalinde geçer.
  Kesinlikle büyük günah işliyorlar

+ Yorum Gönder