+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Cehenneme Gideceğini Bildiğin Halde Yaşamak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  1stwarrior
  Devamlı Üye
  Reklam

  Cehenneme Gideceğini Bildiğin Halde Yaşamak

  Reklam

  Cehenneme Gideceğini Bildiğin Halde Yaşamak Mumsema Selamunaleykum. Arkadaşlar ben Kur'an da yazan kurallara uyuyorum, günümüz koşulları zorlasada kendime hakim olmaya çalışıyorum. Ancak geçmişte cahilken işlediğim günahlar aklıma geliyor. Allah affeder diycem ama işlediğim ve aklıma gelen günahların çoğu kul hakkıyla ilgili. Geçmişten şuana kadar işlediğim günahlar ve sevapları gözden geçiriyorum. Eğer başkası benim yerimde olsa ve kararı vericek kişi bensem, ben cehenneme yollardım kendimi. Ayrıca şöyle bir şey var şuan günümüzde belki başkalarına (imanı zayıf cahil kişiler) göre normal sayılabilcek günahlarda işliyorum. Tövbe ediyorum ama sonra tekrar aynı günahı işliyorum. Büyük günahlardan değil ama yinede günah. Akıllanmıyorum ve yapıp pişman oluyorum. Belki 10 defa Allah a söz vermeme ragmen yapıyorum. Hiçkimseye, aileme... kendime bile yararım yok. Ne vatana ne müslümanlığa ne bu dünyaya hiç bir yararım yok. Şuan ölsem cehenneme gideceğimide biliyorum ama yaşamakta istemiyorum.

 2. 2
  Wakabayashi
  Devamlı Üye

  Cevap: Cehenneme Gideceğini Bildiğin Halde Yaşamak


  Reklam


  Kardeşim ahirette tartı diye birşey var orda tartılacak amellerimiz kul hakkın varsa konur teraziye diğer günahların vs. İle diğer tarafada iyi amellerimiz konur sen ne biliyorsun hangisinin ağır basacağını???

  Belki Allah aşkı ile akıttığın göz yaşın terazide hepsine ağır basacak günahlarına-kul hakkına vs.

 3. 3
  Mü'min
  Emekli
  Aleykum Selam,

  Kardeşim, sevgili Peygamberimiz (S.A.V) bir hadisinde şöyle bildiriyor; "Nefsim kudret elinde olan Zât'a yemin ederim ki, eğer siz hiç günah işlemeseniz, Allah sizi toptan helâk eder; sonra günah işleyen, arkadan da istiğfar eden bir kavim yaratır ve onları mağfiret ederdi."

  Ebû Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtü vesselâm Rabbinden naklen buyurdular ki:

  "Bir kul günah işledi ve 'Yâ Rabbi, günahımı affet!' dedi.
  Hak Teâlâ da, 'Kulum bir günah işledi; arkadan bildi ki günahları affeden veya günah sebebiyle cezalandıran bir Rabbi vardır' buyurdu.
  Sonra kul dönüp tekrar günah işledi ve 'Ey Rabbim, günahımı affet!' dedi.
  Allah Teâlâ da, 'Kulum bir günah işledi ve bildi ki, günahı affeden veya günah sebebiyle cezalandıran bir Rabbi vardır.' buyurdu.
  Sonra kul dönüp tekrar günah işledi ve 'Ey Rabbim, beni affeyle!' dedi.
  Allah Teâlâ da, 'Kulum günah işledi ve bildi ki, günahı affeden veya günah sebebiyle cezalandıran bir Rabbi olduğunu bildi. Ey kulum, dilediğini yap, ben seni affettim.' buyurdu." vede "Eğer başkası benim yerimde olsa ve kararı vericek kişi bensem, ben cehenneme yollardım kendimi." dedin, kardeşim eğer cehennemi görseydin böyle birşey söyleyemezdin. Sen günah işledikçe şeytan "Allah seni affetmez,kaç kere yaptın affolmazsın" gibi vesveselere devam etsede sen tevbe etmeye devam et.

  Herkesden Allah razı olsun

 4. 4
  1stwarrior
  Devamlı Üye
  İnsan en iyi kendini bilir. Hayal perest olmaya gerek yok bence.

 5. 5
  Mü'min
  Emekli
  Ne alaka kardeşim anlamadım

 6. 6
  Wakabayashi
  Devamlı Üye
  Allah umutsuz olmamızı istemiyor

  Ama böyle yaparsan umutsuz olursan-tövbe etmez günahta ısrar edersen kusura bakma ama evet insan en iyi kendini bilir,işin yaş olur diyim bak!

  Umutsuz olma,Allah'a dön!

 7. 7
  Mü'min
  Emekli
  @1stwarrior kardeşim hadis yazdım.Sen günah işledikçe yine sen tevbe et. Zor birşey değil.

  Allah razı olsun

 8. 8
  #UguR
  Moderatör
  Ben cehenneme gideciğim diye sakın demeyin. Böyle demek haram diye biliyorum ben.

  Siz haram işlediyseniz tövbe edin çünkü haram ibadetten zevk alınmamasına sebep olur. Namazınızı Huşu içinde kılmaya gayret ediniz.

  Allah'a emanet olunuz

 9. 9
  1stwarrior
  Devamlı Üye
  @Mü'min "İnsan en iyi kendini bilir. Hayal perest olmaya gerek yok bence. " bu yazdığımı 2. mesaja cevap olarak yazmıştım. Sana yazmadım. Sağ ol mesajın için. Diğer yazan arkadaşlarada teşekkürler.

 10. 10
  Misafir
  kul hakkıyla ilgili günahlarında yaptığın kişinin affedilmesiyle ilgili yada işinin rast gitmesiyle dua et (başkada edebilirsin örnek olarak söyledim)
  tövbe et ama içinden geldiği gibi tam tövbe et yani taklidi olmasın günahları bırakamıyosan o günaha dayanarak cennette gelicek mükafatları düşün ben öyle yapıyom mesela sokaktan açık saçık bir bayan geçtimi o bayana bakmayarak cennette bir huri daha gelcek gibi düşünüyorum çok da işe yaradı artık harama bakmıyorum tavsiye ederim bir dene

+ Yorum Gönder