+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ailesine ilgisiz soguk davranan erkek? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. benx
  Üye
  Reklam

  Ailesine ilgisiz soguk davranan erkek?

  Reklam

  Ailesine ilgisiz soguk davranan erkek? Mumsema Hayirli gunler benim 19 yasinda bir kardesim var kendisi arkadaslarina cok duskun eve neredeyse yatmak icin geliyor imam hatip mezunu kendisi namaz kilmasi icin de cok ugrastik ama hemen birakiyor bize karsi hep sinirli birsey istedigimizde sinirleniyor sanki zorla yapiyor ama baskasina gelince hic oyle degil misal komsumuz birsey istese gider yapar yada bi akraba bisi istese hemen halleder ama bize gelince isim var sıkıcısınız deyip duruyor bizden utaniyor bizimle gezmek dahi istemiyor surekli arkadaslariyla birlikte zaten ne kadar dua etsekte duzelmiyor ne yapabiliriz yardimci olur musunuz?

 2. Wakabayashi
  Devamlı Üye

  Cevap: Ailesine ilgisiz soguk davranan erkek?


  Reklam


  Ergenlerde bu normal bir durumdur kardeş.Üzerine fazla gitmeyin zamanla düzelir.Bu yaştaki ergenler de sosyal kabul görme,arkadaşları tarafından beğenilip benimsenme gibi benlik saygısıyla ilgili gereksinimlerin karşılanmaya çalışılması normaldir..Bir akran grubuna kabul edilmek, arkadaşlarının kendisi hakkında iyi şeyler düşündüğünü bilmek ergenler için çok önemlidir. Bu amaçla tüm enerjilerini harcar, grubun kural ve sınırlarına uyum gösterirler. Grup dışında kalmamak için giyinme tarzı, konuşma tarzı, dinlenilen müzik, yapılan aktiviteler, gidilen yerler aynı olmak durumundadır. Bu durum ebeveynler tarafından çoğu zaman hoş görülmese de bir akran grubuna dâhil olmak, arkadaşları tarafından aranmak, arkadaşları tarafından beğenilip, benimsenmek ergenin benlik saygısının oluşumunda şarttır.Gene ailesinden ziyade diğer insanların sözünü dinlemesi sosyal statü oluşturmak,başkalarının gözünde iyi görünmek benlik saygısını doyurmak,toplumsal kabul görmek için vs.Ergenlik işte..ah şu ergenuslar her yerdeler ben benx derler egolarını tatmin etmek doyurmak isterler,herşeyi en iyi onlar bilirler,yaparlar.Kimse onlar kadar sevmemiş ve kimse onlar kadar acı çekmemiştir...

+ Yorum Gönder