+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bekarlık beni artık çok bunaltıyor Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. NurIsik
  Üye
  Reklam

  Bekarlık beni artık çok bunaltıyor

  Reklam

  Bekarlık beni artık çok bunaltıyor Mumsema Selamun aleyküm kardesler,

  Biliyorum, bu konuyu hep acip duruyorum, ama icimde tutamiyorum. Yillardir dua ediyorum, cabaliyorum, fakat bir türlü evlenmek nasip olmuyor. Duam kabul olmadi demiyorum, sadece bir türlü nasip olmuyor diyorum. Bu evlilik uzun yillardir düsünüyorum. Fakat istemiyerekte olsun, benim yolum fazla uzadi. Okula gitdik, oradan meslek ögrendik, oradanda üniversite oradanda ise. Yasimiz geldi 29'a. Ben avrupada yasiyorum, burada görücü usülü cok aradim, fakat olmadi. Malesef kizlarin cogu dizilerle yetismis benim onlara veremiyecegim ilgiyi ve hayat tarzini bekliyorlar. Simdi son ümidim olarak, 4 ay sonra tatilde tanidiklarima gitip, onlarin vasitasiyle yine görücü usülü arayacagim insallah. Fakat benim icin gecen her saat kalbimi daraltiyor. Evlenmeye büyük bir ihtiyac hissediyorum. Esim illaha güzel olsun demiyorum, büyükde bir beklentim yok. Kuran okuyorum, dua okuyorum, salavat getiriyorum, camiye gidiyorum, fakat yinede kalbimin ve zihnimin daratılarını berteraf edemiyorum. Hatta bu yüzden istahim bile kacti, dogru dürüst yemek bile yiyemiyorum. Lütfen psikologa git demeyin, cünki yasadigim bu ülkede müslüman psikolog bulamadim.

 2. Ebu Ducane
  Üye

  Cevap: Bekarlik beni artık cok bunaltiyor


  Reklam


  Ve aleykumusselem kardeşim Allah yardımcın olsun inşallah Rabbim gönlüne göre verir. Allah'tan hayırlı olanı iste kardeşim sabır.

 3. Wakabayashi
  Devamlı Üye
  Kardeşim çok büyük derdin varmış,millet aç ekmek bulamıyor,ne zır şartlar altında sen ne diyorsun.yat kalk şükür et Allah'a işin var,sağlığın var,nefes alıyorsun rahat ragat böyle isyan etmek olmaz,oda olur bir gün merak etme...

 4. 123Halil
  Üye
  elbet bir gün evlenecek

 5. NurIsik
  Üye
  Allah razi olsun kardeslerim. Bende bu düsünceleri istemiyorum, ve amacim isyan etmek degil. Bende kalbimin ve zihnimin sürekli mesgul olmasindan rahatsizim. Bu yüzden dua ediyorumki: Ya Rab. Biran önce hayirlisiyla nasip etde, artik bu düsüncelerden ve fitri ihtiyacimdan kurtulup, gercek sevilmeye deyen olan Sana yöneleyim.

 6. 1stwarrior
  Devamlı Üye
  @Has'Nicktir Kardeşim belki şükrediyordur nerden biliyorsun ? Aç insanlar var, zor şartlarda insanlar var diye o zaman sorunlarımıza çözüm yolu bulmayalım. Böyle saçmalık mı olur? Mesela alerji oldum ama Mehmet kanser olmuş onun hastalık daha kötü diyip şükredeyim, doktora gitmeyeyim, çözüm yolu aramayım. Soran arkadaşta isyan etmemiş zaten.

  Ayrıca elbet bir gün evleneceksin yazan arkadaşlar siz kahin misiniz ?

 7. NurIsik
  Üye
  Kahinlik deyil. Hakli kardesim. Bu dünyada evlenmesekte, öte dünyada insallah Rabbimiz bizi evlendirecektir. Bana teselli niyetiyle söylemistir. Allah (c.c.) o kardesimden razi olsun.

 8. 1stwarrior
  Devamlı Üye
  Aaa evet :D Bu dünyayı göz önüne alarak okuyup cevaplamıştım, doğru söylemiş o zaman. Allah hayırlısı neyse onu nasip etsin sana.

 9. Osmanlı Torunu
  Allah yar
  Allahım sen en hayırlısını bilensin bana hayırlı bir eş nasip et diye dua et kardeşim Allah yardımcın olsun

 10. Misafir
  kardeş sen türkiye den anne baba kim varsa söyle sana kız bulsunlar ama yurt dışında yaşamayı kabul eden islama uyan birini neden bu kadar derde girdin ki

 11. NurIsik
  Üye
  Allah sizden razi olsun kardeslerim. Yahu siz bunlari yazarken, hayalen sizi düsünüyorum, ve hayalen size SIMSIKI sarilmaya calisiyorum. Ve mis gibi anlinizdan koklayip öpüyorum.

 12. Misafir

  Reklam


  Abi vallaha senin için dua ettim bak birdaha ediyorum İnşAllah sana yakışır, güzel, inançlı bir yengemiz olur. Allah sana en hayırlısı ne ise onu nasip etsin abi. Cümleten hayırlı akşamlar, Allah rahatlık versin güzel abilerim.

+ Yorum Gönder