+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ben hanefiyim. okuduğum dini kitabın imamı şafii sıkıntı oluyor mu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Cömert Oğuz
  Devamlı Üye
  Reklam

  Ben hanefiyim. okuduğum dini kitabın imamı şafii sıkıntı oluyor mu?

  Reklam

  Ben hanefiyim. okuduğum dini kitabın imamı şafii sıkıntı oluyor mu? Mumsema Ben hanefiyim. okuduğum dini kitabların imamı şafii sıkıntı oluyor mu? İlla hanefiyim diye hanefi olan imamın kitabından mı almalıyım? yoksa aynı mı?
  Mesela Riyazus Salihin kitabını 4 mezhep okuyabilir mi?

 2. kenan_ahmedov
  Üye

  Cevap: Ben hanefiyim. okuduğum dini kitabın imamı şafii sıkıntı oluyor mu?


  Reklam


  es-selamu aleykum ve rahmetullah. Değerli kardeşim, ne yazık ki, hocalar mezhebler konusuna o kadar yoğunlaşmışlar ve mezhebleri kendilerine alet ederek müslümanları o kadar parçalamışlar ki hatta "hanefi şafiinin arkasında namaz kıla bilir mi?" gibisorular ortaya çıkıyor. Ben sizleri değil de, şu hocalar kınıyorum ki, Allahtan korkmuyormuyorlar mı, Rasulullah sallallahu aleyhi ve selleme nasıl hiyanet ediyorlar da insanları cehalete sürüklüyerek sünnetten uzak tutuyorlar. Mezhebe sarıl ama, sünneti gördüğün zaman ondan yüz çevirme ve sahih hadis geldiği zaman "mezhebim ne derse onu derim" söyleme. Tabii ki, okuya bilirsin. Hatta İmam Nevevi gibi büyük ve alleme bir zatın "riyazus-salihin" gibi çok değerli eserini okumak lazım. Rasulullah aleyhisseletu vesselem efendimizin hadisleri orada. Bunun gibi bütün hakiki ehli sünnet alimlerinin itikat fıkh tefsir gibi kitaplarını okumak lazım. Öğrenmek lazım. İmam Şafii gibi alleme bir zat. Hiç okunmaz mı imam Şafii. Allah rahmet etsin.

 3. Cömert Oğuz
  Devamlı Üye
  Ve Aleyküm Selam. Allah senden razı olsun kardeşim.

 4. Wakabayashi
  Devamlı Üye
  4'ü de hak mezhep onlar birbirlerine düşman değil ki kardeşim,hepsi önceliği kuran ve hadise vermiş...illa bizim sözümüzü alın dememişler ki?

+ Yorum Gönder