+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Hesapsız ve azapsız cennete girecek 70.000 kişinin dışında hesap görüp azap görmeden cennete girenler olacak mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1stwarrior
  Devamlı Üye
  Reklam

  Cevap: Hesapsız ve azapsız cennete girecek 70.000 kişinin dışında hesap görüp azap görmeden cennete girenler olacak mı?

  Reklam  Cevap: Hesapsız ve azapsız cennete girecek 70.000 kişinin dışında hesap görüp azap görmeden cennete girenler olacak mı? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Hesapsız ve azapsız cennete girecek 70.000 kişinin dışında hesap görüp azap görmeden cennete girenler olacak mı?
  Dünyada belki yılda 70 bin çocuktan daha fazlası ölüyordur, onlar hesap vermeyecek mesela. Böyle saçma hadislere inanmayın.

 2. Misafir

  Cevap: Hesapsız ve azapsız cennete girecek 70.000 kişinin dışında hesap görüp azap görmeden cennete girenler olacak mı?


  Reklam


  Kardeşim benim söylediğim hadis peygamberimizin sözüdür ve peygamberimiz yalan söylemez. Ama ben bu konuyla ilgili araştırma yaparken 2 hadis buldum. Peygamberimizin Allah(c.c)'a duası sayesinde Allah(c.c) hesapsız ve azapsız cennete girecek 70 bin kişi'nin 70 bin katı artırmış. Yani 4.900.000 kişi olacakmış ve o sayı dolmazsa Allah(c.c) o sayıyı arabilerle dolduracakmış. Biz yeter ki Allah(c.c)'a tevekkül edelim.

 3. Cömert Oğuz
  Devamlı Üye
  Kardeşim benim söylediğim hadis peygamberimiz(s.a.v)'in sözüdür ve peygamberimiz(s.a.v) yalan söylemez. Araştırma yaparken 2 hadis gördüm. Hesapsız ve azapsız cennete girecek 70 bin kişinin daha fazla olmasını isteyen peygamberimiz(s.a.v) Allah(c.c)'a dua etmiş ve Allah(c.c) 70 bin kat arttırmış. Yani 4.900.000 kişi hesapsız ve azapsız cennete girecekmiş.(En doğrusunu Allah bilir.) Peygamberimiz(s.a.v) bu sayı dolmazsa ne olacak demiş. Allah(c.c) dolmazsa arabilerle doldururum demiş. Biz yeter ki Allah'a tevekkül edelim ki hesapsız ve azapsız cennete girelim İnşallah.

 4. Mü'min
  (Cezalı)
  @1stwarrior kardeş eğer böyle bi hadis varsa @şem-a'nın da dediği gibi helak oldun.İnanmıyorsanız inanmayın ama sakatta konuşmayın.

  Allah herkesden razı olsun

 5. Kloroplast
  Üye
  Hadis Saçma mı???

  Kardeşim hadisi anlamıyorsun bide saçma diyorsun.Hadiste tevekkül diyor sen çocukları öne sürüyorsun.çocuk ne anlar tevekkülden.önce bir bak ki hadiste ne yazıyor sonra konuş kendini gülünç duruma düşürüyorsun böyle.tevekkülü etmek için,anlamak için bir kere aklıbaliğ olmak lazım.bu yüzden senin sözlerin geçersiz...çocuk diyor ya çocuk ne anlasın tevekkülü.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12