+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Cennette nefes almak ve tükürük var mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Cömert Oğuz
  Devamlı Üye
  Reklam

  Cennette nefes almak ve tükürük var mı?

  Reklam
 2. Muslim
  Üye

  Cevap: Cennette nefes almak ve tükürük var mı?


  Reklam


  2537- Ebû Hüreyre (r.a.)’den rivâyete göre, Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurmuştur: Cennete girecek olan ilk gurubun şekli ve görüntüsü ayın dolunay gecesindeki görüntüsü gibidir. Orada tükürme yok sümkürme yok tuvalete çıkma ihtiyacı yok kullanılan kaplar altından tarakları altından ve gümüşten buhurdanlıkları öd ağacındandır. Terleri misk gibidir. Onlardan her bir şahsın iki karısı vardır güzelliklerinden dolayı etlerinin altından baldırlarının iliği görülür. Aralarında anlaşmazlık yok birbirlerine karşı kin besleme de yok kalbleri tek bir kalb gibidir. Sabah akşam Allah’ı tesbih ederler.” (Buhârî, Bed-il Halk: 8; Müslim, Cennet: 7)

 3. Şem'a
  YÖNETİCİ
  Cennette güzel olan her şey var ve çirkin ve kötü olan hiçbir şey yoktur
  Ona göre siz kıyas yapın

 4. TAHARETTİN
  Üye
  2525- Ebû Hüreyre (r.a.)’den rivâyete göre, Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu: “Cennet’te gövdesi altından olmayan hiçbir ağaç yoktur.”
  Valla gövdesi altın olan ağaçları hayalimde tasavvur etmeye çalışıyorum da etlerinin altından baldırının iliği görünen hurilerle meşk eylerken ağaçlar pırıl pırıl parlamasa daha bi hoş olur gibime geliyor.
  Bakalım kuran ne diyor.
  Rahman 55:64 Yemyeşildirler.


  2536- Enes (r.a.)’den rivâyete göre, Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurmuştur: “Cennete giren bir Müslüman’a şu kadar ve bu kadar cinsel ilişki yapabilme gücü verilecektir.” Bunun üzerine: “Ey Allah’ın Rasûlü! O kimsenin buna gücü yetecek mi?” denildi. Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu: “O kimseye yüz erkek kuvveti verilecektir.” (Tirmizî rivâyet etmiştir.)

  Bir başka hadis de şöyle der;
  “Cennet’te içi boş inciden yapılmış büyüklüğü altmış mil olan bir çadır vardır ki her bir tarafında huriler bulunur ve birbirlerini görmezler oraya giren mü’min onları bir bir dolaşır.” (Buhârî, Bed-il Halk: 8; Müslim, Cennet: 9) İyi güzel hoş da o çadıra benden önce başka bir mümin girmişse veya benden sonra başka bir mümin girecekse bu iş beni biraz huylandırdı.Bütün müminler o atmış millik çadıra girirse ve her mümin 100 erkek gücünde olursa çadırın içini tasavvur etmeye çalışıyorum da edemiyorum.

  Bakalım Kuran ne diyor
  Rahman 70 72 : Çadırlar içerisinde gözlerini yalnız kocalarına çevirmiş hûriler vardır.

  Demekki birden fazla çadır varmış ; her mümin için bir veya birden fazla çadır.Huriler sadece kocalarına ait.Mahremiyet var.

 5. Wakabayashi
  Devamlı Üye
  Cennette nefes almak var mıdır derken cennette hava var mıdır mı demek istiyorsunuz anlamadım kardeş,biraz daha açar mısınız?

  Zira bu gibi sorulara kimse cevap veremez gaybe giriyor çünkü.Ancak Allah ya da peygamberimiz birşey bildirmiş olacak ki bilelim aksi halde boş bir yorumdan öteye geçmez.Allah orda ruhumuza nasıl bir beden elbise giydirecek bilmiyorum ki buna göre havaya ihtiyacı olacak mı?yani topraktan mı olacaz cennette vs. Allah'ın bileceği iş kısacası kardeş...onun için bu tür soruların cevabını merak etmekte boş iş gibi duruyor.

 6. 1stwarrior
  Devamlı Üye
  Çok mu önemli kardeşim cennette tükürük olması ya da nefes alınması :D Oraya gidersen ve istersen olur bence ama benim bildiğim şuan ki bünyevi ihtiyaçlarımıza gerek duymayacağız. Yorulmak, uyumak, açlık vs olmayacak.

 7. Cömert Oğuz
  Devamlı Üye
  Cevaplarınız için teşekkürler. Ben normal nefes alınır mı dedim yani nefes tutsak ta olurmuş :D kafam karışıyo hep

+ Yorum Gönder