+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Evliliği Zorlaştıran kız aileleri Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. yalanhayat
  Devamlı Üye
  Reklam

  Evliliği Zorlaştıran kız aileleri

  Reklam

  Evliliği Zorlaştıran kız aileleri Mumsema Hepiniz biliyorsunuzdur eminim kız istemek bu zamanda hepten zorlaştı bizim köyde başlık parası isteyende var ev araba kadrolu iş istiyorlar şehir hayatından da evlenmek biraz sıKıntılı olabiliyor ne derece güvenilir meçhul şimdi ki kız ailelerine vebal geçmiyor mu bu kati şartlarından dolayı dostlar

 2. Şem'a
  YÖNETİCİ

  Cevap: Evliligi Zorlaştıran kız aileleri


  Reklam


  En hayırlı evlilik masrafı az olan, israf kaçılmayan, damadı zor durumda bırakmayan evliliktir.
  Kız aileleri günaha girmeseler bile hayırsız bir iş yapıyorlar.
  En iyi kız babası "oğlum gücün neyse o kadarını yap" diyendir.

 3. NurIsik
  Üye
  Selamun aleyküm kardesim,

  Seni cok iyi anliyorum. Ayni dert benim basimdada var. Sorun sadece kiz ailesi deyil, daha fazla kizlarda. Bu zamanda dizilerle büyüyen kizlar, aileleri aza razi olsa bile, kalblerinde nice istekler ve hayaller yatiyor. Kardes bize tek bir care var: Kaderdir diyelim, teselli olalim. Aksi takdirde, bize bu durum cok üzer. Evet, evlilik hayli zorlastirildi ve gecikiyor. Ama napalim, bizimde imtihanimiz bu olsa gerek. SABIR imtihani.

  Allah yardimcimiz olsun

 4. loser
  Üye
  Bence düğünler kadar gereksiz, saçma sapan bir şey yok. Ne varsa zaten şu dandik geleneklerde, adetlerde, törelerde. Düğünlere bakıyorum da resmen cahillik akıyor. Başkalarını eğlendirmek için para saçmak resmen enayilik. Sadece nikah bence yeterli. Benim arkadaşlarım da bu düşüncede. Ama bu dönemde kızlar ağır cahil. Yapacak bir şey yok. Keşke iq seviyesi biraz olsa da yükselse fakat gittikçe düşüyor. İğreniyorum şöyle görgüsüzlükleri görünce.

+ Yorum Gönder